сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 63
home Хороскоп

Ова се трите најлоши сопрузи според хороскопскиот знак

Ова се трите најлоши сопрузи според хороскопскиот знак

Без навреда, но некои хороскопски знаци едноставно не се создадени за да бидат совршени сопрузи, иако секако, постојат исклучоци. Не е дека буквално сите мажи во овие знаци не се добри сопрузи, но повеќето имаат потенцијал да ја утнат работата… Сфатете го ова само како забава и мала претпазливост, а ако веќе сте избрале маж во овој знак, бидете подготвени да го разберете и да не се лутите…

Кои мажи во хороскопот не се за брак?

Рак

Не очекувајте дека мажите припадници на овој знак ќе ви праќаат романтични пораки, ќе ви покажуваат дека им недостасувате ако сте одвоени некој период или дека едвај чека да си дојде дома и да ве види. Тие се фокусирани на работата, па често може да заборават на некои семејни обврски.

Шкорпија

Скорпиите го сакаат семејството и ќе направат сè што е во нивна моќ за да им го обезбедат најдоброто на најблиските. Но, не очекувајте дека ќе бидат многу отворени, дека ќе имате разговори во кои ќе ви кажуваат сè. Тие се изолираат и ги гледаат сите како непријатели, а тоа може да е мачно искуство во брак…

Водолија

Тие се премногу опседнати со самите себе, со исполнувањето на сопствените желби и цели и реализирањето како личност. Тие се слаби на пријатели, патувања и предизвикувачки проекти – сè што е поврзано со одење напред. А бракот и домашните обврски може да им го наруши тоа што им е на прво место…

 

 

Коронавирус