среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хороскоп

Ова се малите тајни на хороскопските знаци: Овен- страст, Бик- успех, Лав…

Ова се малите тајни на хороскопските знаци: Овен- страст, Бик- успех, Лав…

Овен – Страст

Родените во знакот на Овен се самостојни и импулсивни – што обично доаѓа во комплет со тврдоглавоста. Поради тоа, Овните бргу не завлекуваат во својот свет и не вртат околу малиот прст со својот неодолив шарм и дух.

Бик – Успех

Биковите се родени лидери и се задоволуваат само со најдоброто. А бидејќи успехот сам по себе е секси, овој хороскопски знак поради својата успешност и амбициозност котира многу високо на скалата на сексапил. Биковите се мајстори во грижата за другите, знаат што е добар вкус и го ценат луксузот, а партнерот го размазуваат од глава до пети.

Близнаци – Мудрост

Блинаците сакаат да слушаат бидејќи се одлични говорници и проповедачи. Колку е поголем нивното искуство, толку повеќе ги фасцинираат сите околу себе. За жал, овој знак честопати знае да ги изврти фактите. Нивната импулсивност во исто време е привлечна и опасна.

Рак – Непредвидливост

Раковите се тотално непредвидливи. Тие се колебаат помеѓу слободата и приврзаноста, студениот пристап и емотивноста, срдечноста и дистанцата. Токму таа непредвидливост ги прави толку привлечни за другите.

Лав – Шарм

Лавовите се прави шармери и освојуваат срца со брзина на светлината. Нивната енергија, заедно со топлината, ги прави симпатични, но и желни за внимание – бидејќи постојано бараат признание, љубов и пофалба.

Девица – Интелигенција

Кој сака интелектуални расправи, треба да излегува со Девица. Луѓето родени во овој знак се посветуваат на решавањето на проблемите и се многу педантни. Тие когнитивни предности честопати, за жал, преоѓаат во нереалност. Поради тоа кај нив емоциите и реалниот живот се честопати спротивставени. Но, Девиците ќе дадат се за љубов и спаѓаат во најверните хороскопски знаци.

Вага – Сензибилност

Личностите родени во знакот на Вага не се само длабокоумни, туку се и полни со разбирање и сензибилитет. Им треба време за да се отворат, но кога ќе ја добиете нивната доверба, засекогаш се тука за вас. Вагите со задоволство ја предаваат контролата на другите и добро се чувствуваат со доминантни личности. Кога станува збор за проблемите и чувствата, тие се вистиски спасители.

Шкорпија – Мрачна мистичност

Шкорпиите имаат темна, скриена, дрска страна, а тоа ги прави фантастични личности. Со Шкорпиите може да доживеете многу убави и лоши моменти. Тие личности се екстремни и се мајстори во заведувањето.

Стрелец – Добрина

На Стрелците срцето им е на јазик и сакаат да се отвораат. Искреноста и верноста се најважни за родените во овој знак – ако некој го злоупотреби тоа, мора да смета на последиците, бидејќи родените во знакот на Стрелец не се склони кон простување.

Јарец – Смиреност

Јарците ги краси неверојатен внатрешен мир, трпение и секогаш остануваат верни на своите принципи. За жал, затворени се и потребно е многу време за да стекнат доверба во некого.

Водолија – Единственост

Водолиите се неверојатно шармантни, а не се ни свесни за тоа. Причина за тоа е недостатокот на самодоверба.

Риби – Флексибилност

Личностите родени во знакот на Риби се одлични во креветот, а препознатливи се по спонтаноста. Цврсто веруваат во своите чувства, па понекогаш делуваат малку наивно. Меѓутоа, не треба да се помеша нивната наивност со безопасност – бидејќи Рибите се дрски и никому не остануваат должни.б

Коронавирус