вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Ова се 3-те хороскопски знаци чии желби ќе се исполнат до крајот на летото

Ова се 3-те хороскопски знаци чии желби ќе се исполнат до крајот на летото

Водолија

Припадниците на овој знак имаат најголеми шанси да направат чекор понатаму во врската, или пак да станат родители. Најтоплиот месец од годинава ќе ви биде особено наклонет кога станува збор за семејните врски. Ова ќе биде одличен период за почнување сериозна врска, а за оние кои веќе се во врска сега е совршено време да го кажат судбоносното да.

Рак

Најемотивниот знак во хороскопот ова лето ќе има вистинска среќа со љубовните врски. Конечно ќе успеете да излезете од лошата врска, или пак да го запознаете совршениот партнер. Вие копнеете по верен партнер и брак, па во текот на јуни ќе запознаете токму таква личност. Доколку долго време размислувате за некој воздушен знак, во текот на јули можете да имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска.

Лав

Иако огнените Лавови мислат дека сè уште не им е дојдено време за смирување, ова лето ќе им го промени мислењето. Во текот на јуни конечно ќе се реши некој комплициран проблем и работите ќе ви станат јасни како никогаш досега. Јули и август се ваши месеци и ќе ви донесат многу смеа, љубов, а можно е и понуда за брак. Ова е вистинско време да кажете да, или барем да размислете за тоа. Оние кои се слободни ги очекува неверојатна љубов.

Коронавирус