понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Хороскоп

Ова е вашиот хороскоп за 08.06.2019-та

Ова е вашиот хороскоп за 08.06.2019-та

Вашиот дневен хороскоп:

ОВЕН

Работа: Пред вас е поволен период доколку имате во план некои работни потези.

Љубов: Имате проблеми со саканата личност, и не и врувате доволно. Вашиот однос станал нестабилен.

Здравје: Пад на имунитетот.

БИК

Работа: Време е да се позанимавате со односот кој го имате со шефовите. Очекуваје период на компликации.

Љубов: Односот со саканата личност не е добар, и дошло до заладување.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Преоптоварени сте со обврски кои ви стојат наг глава. Имате впечаток дека сите важни работи ви се само вам поверени.

Љубов: Можно е да се чувтвувате одбиено или да не поминувате доволно време со саканата личност.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

РАК

Работа: Ќе ви се укаже можност да напредувате на работата која сте моментално. Судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Нагло ќе дојдете до проблеми со саканата личност. Постојат многу несогласувања.

Здравје: Покачен притисок.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате поволен ден за некои нови одлуки.

Љубов: Нова врска ве очекува, и тоа кога најмалку сте се надевале. Под необични околности се спојувате.

Здравје: Проблеми со варењето.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува кратко патување или можност да склопите соработка која подоцна ќе ви значи.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е солидна, задоволни сте и се чувствувате добро.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

ВАГА

Работа: Во некои ситуации се чувствувате како да не можете да напредувате, затоа што некоја особа тоа го кочи.

Љубов: Пости дистанца меѓу вас и партнерот, и не се чувствувате најдобро.

Здравје: Немојте да се напрегате.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува период на промени, ако веќе сте имале намера да менувате работно место, ќе бидете задоволни.

Љубов: Враќањето на поранешната љубов, на некој начин би можело да ги поремети вашите планови на ова поле.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Важно е да бидете подготовени да дадете се од себе за да успеете да ги остварите промените за кои сонувате.

Љубов: Потребно е да бидете сосема искрени кон партнерот ако сакате вашата врска да се поправи и стабилизира.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Тежок ден за работа ве очекува. Нема да оди се онака како што сакате.

Љубов: Потрудете се на ова поле да поставите одредени граници. Пред вас е шанса да остварите подобар однос со саканата личност.

Здравје: Засилете го вашиот имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува поволен ден, среќата е на ваша страна, и може да очекувате задоволство.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личност која ќе покаже интерес за вас.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

РИБИ

Работа: Соработката со странство се прекинува. Време е да се свртите кон некои нови работни подфати.

Љубов: Ако сте во врска, пред вас е добар ден за искрен разговор со партнерот.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.