четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 230
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хороскоп

Ова е вашиот дневен хороскоп

Ова е вашиот дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Ви се укажува нова работна шанса која може да биде многу добра за вас.

Љубов: Во перидот кој ви предстои ќе имате многу несогласувања со саканата личност.

Здравје: Нервна напнатост.

БИК

Работа: Доаѓате до нови идеи, креативноста ви е денеска нагласена, па посветете се на тоа.

Љубов: Сте го смениле мислењето за саканата личност и некако одеднаш сте посакале прекин на врската.

Здравје: Имате многу енергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Покажувате подготвеност да почнете промени иако некои одлуки носат ризик.

Љубов: Знаете дека ви е потребна сериозна врска, но не можете да најдете партнер со кој тоа би успеале да го остварите.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РАК

Работа: Подгответе се за промени на работното поле. Важно е во секоја ситуација да верувате во себе.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа во вас буди нови чувства и убаво ви е кога сте крај неа.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ЛАВ

Работа: Чувствувате голем притисок на работното поле, и не ви е лесно да се носите со тоа.

Љубов: Доколку кон саканата личност покажете искрени чувства, вашиот однос ќе стане подобар од претходно.

Здравје: Чувајте ги забите.

ДЕВИЦА

Работа: Моментално работниот успех ви е важен и ќе направите се шот можете за да дојдете до него.

Љубов: Свесни сте дека љубовта поминува и дека односот со партнерот подоцна мора да се одржува на некој вид компромис.

Здравје: Вкочанетост.

ВАГА

Работа: Ако се потпрете на соработниците повеќе од што треба, можно е разочарување на ова поле.

Љубов: Внимавајте на нови познаници. Некој од нив може да биде добар за нова љубовна врска.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Во претходниот период сте имале многу проблеми, но сепак, сте успеале да ги решите на време.

Љубов: Вашата врска со саканата личност полека напредува кон саканиот правец. Можно е да се случат многу пресврти.

Здравје: Внесувајте помалку слатки работи.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Променливата ситуација на полето финансии ви носи чувство на несигурност. Ќе направите се што до вас за да ја стабилизирате работата.

Љубов: Може да верувате во саканата личност. Таа ви е максимално посветена и ве сака.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате се’ што ви е потребно за да може да почнете нов бизнис.

Љубов: Ситуацијата на полето емоции не ви одговора и може да се каже дека сте разочарани.

Здравје: Добро се чувствувате, немате проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да немате повеќе нови идеи и да ви е тешко на ова поле позитивно да се „рестартирате“.

Љубов: Морате да поработите на комуникацијата со саканата личност.

Здравје: Водете сметка околу очите.

РИБИ

Работа: Можно е да посакате да заминете од работата на која сте моментално. Имате потреба од големи промени.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не е се’ онака како што било претходно, и размислувате за прекин.

Здравје: Респираторни инфекции.

Парламентарни избори 2020