четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 166
home Хороскоп

Од недела овие хороскопски знаци може да очекуваат голем прилив на пари

Од недела овие хороскопски знаци може да очекуваат голем прилив на пари

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблемите со парите за нив ќе станат минато.

Бик

Претставниците на овој хороскопски знак ќе добијат добра понуда, која нема да ја одбијат. Новата работа ќе им донесе не само стабилен приход, туку и можност да акумулираат значителна сума за да купат дом или автомобил. Нивните колеги ќе станат добри пријатели кои ќе им помагаат во тешки моменти. Ноември конечно ќе им овозможи на Биковите да живеат како што заслужуваат, онаа за кое сонуваа многу, многу години.

Шкорпија

Астрологот советува да се сеќавате на вашите стари хоби, кои носат добар профит и среќа во сè. Еден стар бизнис ќе ви донесе добри пари и можност да купите нешто вредно и корисно. Астрологот ве советува да инвестирате мудро за да ги зголемите приходите.

Коронавирус