четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Ново познанство за Вагите, проблеми со здравјето кај Јарецот, дневен хороскоп

Ново познанство за Вагите, проблеми со здравјето кај Јарецот, дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Фокусирани сте на комуникацијата, состаноци, разработки на идеи. Сите планови се врзани за иднината. Моменталната ситуација не ве интересира.

Љубов: Односот со брачниот партнер не е најдобар. Двајцата сте раздразливи, но се трудите да не „експлодирате“.

Здравје: Ве очекува висок притисок.

БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате многу обврски, но се успевате да одработите во рок.

Љубов: Партнерот минува низ лична криза. Му давате поддршка, но сте свесни дека тој мора самостојно да се избори со проблемите.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ситуацијата е стабилна. Правите нови, долгорочни планови. Интуицијата ви кажува дека сте на вистинскиот пат.

Љубов: Ве очекува ново непланирано познанство. Изненадени сте затоа што ви се случува љубов на прв поглед.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Ситуацијата е тешка. Барањето на нова работа не дава резултати. Се плашите дека таквата ситуација ќе продолжи.

Љубов: Ви значи да имате поддршка од брачниот партнер. Но, тој е окупиран од сопствените проблеми.

Здравје: Не сте расположени.

ЛАВ

Работа: Не ви успева да ги решите проблемите на работа. Во тајност барате помош од пријател, и тој ви помага.

Љубов: Односот со брачниот партнер полека се заострува. Двајцата сте блиску до „пукање“, иако засега успешно се контролирате.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Работа: Работата стагнира и вие не сте во можност било што да направите. Размислувате за заминување во странство како најдобро решение.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Поради проблеми, нема да обраќате многу внимание на нова личност, но другата страна детално ќе ве „скенира“.

Здравје: Лоша циркулација.

ВАГА

Работа: Работата тече регуларно. Нема никакви проблеми, се се одвива според планов. Задоволни сте поради стабилните финансии.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Интуицијата и разумот ви кажува дека, конечно, сте нашле вистински партнер.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Љубов: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Размислувате за заминување во странство. Се поблиску сте да донесете таква одлука.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Додека вие сте фокусирани на кариерата, партнерот води сметка за семејство.

Здравје: Проблеми со коските се можни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата. Обврски има многу, но успевате да ги одработите квалитетно и на време.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Другата страна од старт ве заинтересирала, и планирате да го продолжите контактот.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Сите ваши планови се врзани со финансиите. Исклучиво ве интересираат обврски кои може да ги наплатите.

Љубов: Почнува да ве иритира брачниот партнер со неприфаќањето на фактите дека бракот е пред крај.

Здравје: Имунитетот не е најдобар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве интересира друга работа. Барате од постарите лица да ви помогнат околу новата работа. Другата личност ветува помош.

Љубов: Комуникативни сте и расположени за запознавање на други луѓе. Но, никој не ви се допаѓа во емотивна смисла.

Здравје: Не сте расположени.

РИБИ

Работа: На работа ве очекуваат големи проблеми кои нема да успеете да ги решите. Парите доцнат и тоа дополнително ве загрижува.

Љубов: Односот со брачниот партнер не е најдобар. Секој е во свој свет, како да не сте дел од ист тим.

Здравје: Внимавајте на срцето и притисокот.

Коронавирус