среда, 5. август 2020. Вести денес: 126
home Хороскоп

Нови познанства за Водолијата, Бикот во љубовна криза

Нови познанства за Водолијата, Бикот во љубовна криза

ОВЕН

Ви се укажува шанса да дојдете до нов работен контакт кој ќе ви биде многу значаен за во иднина. Одлично ја познавате саканата личност и умеете да препознаете кога нешто ви премолчува. Нема проблеми.

БИК

Во оваа фаза може да очекувате нов разговор кој ќе ви биде значаен. Моментално сте во криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што од неа може да очекувате. Проблеми со видот.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на денешниот ден ќе бидете оптоварени со работни случувања и обврски. Иако ви се чини дека личноста која ви значи ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку. Можни проблеми со циркулација.

РАК

Денеска поголемиот дел од работата стои на вас, можно е да не ја добиете помошта која ја очекувате. И натаму не сте подготовени за нови познанаства, затоа што и натаму имате чувства кон поранешната љубов. Проблеми со зглобовите.

ЛАВ

Ако сте очекувале некои важни случувања денеска, може да бидете разочарани затоа што големи промени нема да се случат. Вашиот однос со саканата личност доаѓа до клучна точка, во која се можни се поголеми конфликти. Проблеми со забите.

ДЕВИЦА

Ќе прифатите нова понуда за работа, и на тој начин ќе ги решите проблемите кои сте ги имале од порано. Во недоумица сте по прашањето на вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека таа приказна едноставно нема перспектива. Избегнувајте ги сите пороци.

ВАГА

Вашите одлуки врзани за работа ќе бидат повторно преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка. Денеска ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток. Проблеми со притисокот.

ШКОРПИЈА

Денеска е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или планирање на работа во иднина. Промените на љубовното поле би можеле да ви донесат возбудување и нова радост во животот. Проблеми поради вкочанетост.

СТРЕЛЕЦ

Соработка ве очекува, и може да биде многу добра за вас. Очекувајте поволен период. Бракот би можел да ви падне во криза ако не покажете доволно разбирање кон саканата личност. Проверете ја крвната слика.

ЈАРЕЦ

Се трудите да остварите добри резултати и го давате својот максимум на ова поле, како и секогаш. После долго време може да очекувате познанство кое ќе ви пробуди надеж дека љубовта постои. Проблеми со кожата.

ВОДОЛИЈА

Можно е да се занимавате со гласини и трачеви кои не се сосема точни. Немојте да верувате во се што ќе слушнете. Можни се нови познанства за вас во следниот период. Фокусирајте се на ова поле. Проблеми со синуси.

РИБИ

Денеска ќе бидете подготвени за драстични промени кои би можеле да ви донесат напредок. Очекувајте важни одлуки со саканата личност. Поволен е период за брак или заеднички живот. Водете сметка за забите.

Коронавирус