вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 104
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Нови обврски за Овенот, Вагата се обидува да најде нова работа

Нови обврски за Овенот, Вагата се обидува да најде нова работа

ОВЕН

Ќе имате нови обврски денеска. Работата ви оди во насока во која помалку е неочекувана за вас. Моментално љубовниот живот ви претставува мало оптоварување. Можно е да избегнувате гледање со партнерот. Пад на имунитетот.

БИК

Имате многу слободно време денеска. Поволен е денот малку да се одморите и да се опуштите. Пред вас се одлични околности во кои ќе се најдете со саканата личност. Уживате во љубовта. Полни сте со енергија.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате дека ќе имате некои добри вести денеска. Имате максимална доверба во вашиот партнер, и уживате додека сте заедно. Ве очекува поволен ден. Внимавајте на исхраната.

РАК

Ве очекува прилика да склопите нова работа која ќе ви биде важна. Пред вас е поволен ден. На полето љубов ве очекува флерт кој може да ви биде интересен. Подготвени сте за љубовни промени. Болки во грлото.

ЛАВ

Ве очекува можност да напредувате кога е во прашање работата. Пред вас поволна фаза. Не ве очекуваат претерано големи промени на полето емоции. Стабилната ситуација со партнерот ве радува. Поволен период за слабеење.

ДЕВИЦА

Можно е сега да не можете да ги остварите своите планови на полето работа, но сте тргнале во добар правец. Можно е да имате некои мали несогласувања со личноста која ви значи. Бидете внимателни.

ВАГА

Се обидувате да дојдете до нова работа. Ве очекува период во кој ќе имате среќа со работните прашања. Можно е да сте имале некоја сомнителност кон саканата личност. Љубомората ви прави проблеми. Исцрпени сте.

ШКОРПИЈА

Може да се потпрете на своите соработници кои може да ви дадат искрена помош околу работата. Ако сте слободни, можно е да имате шанса за ново познанство кое ќе ви биде значајно. Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да не сте добиле шанса која сте ја чекале за на работното поле да остварите напредок. Можно е познанство со личност која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Проблеми со зглобовите.

ЈАРЕЦ

Можно е да имате некои мали несогласувања со соработниците. Денешниот ден не ви е поволен за работа. Запознавате интересна личност и остварувате комуникација која ќе ве заинтересира. Проблеми со алергиите.

ВОДОЛИЈА

Немојте да очекувате дека на полето работа ќе имате големи промени. Можно е малку да стагнирате. Можно е да не се сложувате со личноста која ја сакате и од ден на ден имате големи тензии. Проблеми со системот за варење.

РИБИ

Може да се надевате на многу значајно подобрување кога е во прашање работната ситуација. Конечно, наоѓате компромис со партнерот. Подготвени сте да се борите за вашиот брак. Намалете со внесување на јагленохидрати.

Коронавирус