четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 69
home Хороскоп

Нови љубовни случувања, изненадувања и разочарувања: Ова е вашиот дневен хороскоп

Нови љубовни случувања, изненадувања и разочарувања: Ова е вашиот дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Работното опкружување во кое се наоѓате повеќе не ви одговора и сакате да го менувате работното место.

Љубов: Се чувствувате како да немате иста доза на емоции кон својот партнер, и сте почнале да се ладите.

Здравје: Посетете лекар.

БИК

Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе остварите добри резултати и дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Пред вас е фаза во која лесно ќе склопувате нови љубовни познанства.

Здравје: Внимавајте на срцето и на крвниот притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работната ситуација во која се наоѓате би можела да се промени, иако тоа не сте го очекувале денеска.

Љубов: Односот со саканата личност не е ист како претходно, полека се оддалечувате и размислувате за прекин.

Здравје: Внимавајте што јадете, време е за диета.

РАК

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени да менувате она што не ви одговора на ова поле.

Љубов: Саканата личност ќе проба од вас да добие некои признанија. Размислете дали ви треба таква врска.

Здравје: Проблеми со синусите.

ЛАВ

Работа: Работната ситуација генерално е добра кај вас. Не би требало да очекувате компликации денеска.

Љубов: Очејувајте дека ќе успеете да остварите стабилизација во односот со личноста која ви значи.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е во текот на денешниот ден да добиете шанса да напредувате или да остварите некое „поместување“ на работа.

Љубов: Нови љубовни случувања ве очекуваат. Можете да се надевате на позитивни промени.

Здравје: Проблеми со очите.

ВАГА

Работа: Пред вас е шанса да се посветите на новите проекти кои во работна смисла ќе ви бидат многу значајни.

Љубов: Со саканата личност имате разни несогласувања и проблеми во љубовниот однос.

Здравје: Избегнувајте напор.

ШКОРПИЈА

Работа: Работните случувања ве оптоваруваат во текот на денешниот ден. Не ви е нималку лесно да се организирате.

Љубов: Ве очекува враќање на личноста од минатото. Пред вас е шанса да расчистите се.

Здравје: Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска сте наклонети кон тоа поради нервоза и брзоплетост да правите проблеми. Поработете на тоа да бидат смирени.

Љубов: Партнерот не знае на кој начин да се постави кон вас. Ве очекува неповолен период.

Здравје: Потребен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е некои работи да не одат онака како што сте очекувале во текот на денешниот ден, па најдобро е да не ризикувате.

Љубов: Ако сте слободни, поволен е денот за почеток на врска.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте генерално добар ден за работа. Пред вас е поволна атмосфера за важни одлуки.

Љубов: Опуштени сте и на саканата личност можете да и ги покажете своите искрени чувства.

Здравје: Сосема добро.

РИБИ

Работа: Имате доволно искуство на работното поле и тоа знаење треба да го примените на еден позитивен начин.

Љубов: Љубов со личност од странство е нешто што ќе ви ја врати возбудата и силните емоции.

Здравје: Избегнувајте внес на алкохол.

Коронавирус