среда, 31. мај 2023. Вести денес: 50
home Хороскоп

НЕВЕРОЈАТЕН АСТРО-ФЕНОМЕН НА НЕБОТО: На 14 мај Јупитер влегува во знакот Риби – следат големи промени

НЕВЕРОЈАТЕН АСТРО-ФЕНОМЕН НА НЕБОТО: На 14 мај Јупитер влегува во знакот Риби – следат големи промени

Јупитер, планетата на среќата и изобилството, влегува во знакот на Риби на 14 мај и ќе остане таму до 28 јули 2021 година, кога ќе се врати во знакот на Водолија. Ова влијание носи можност за големи скокови и радикални промени, бидејќи Јупитер сега е многу силен, во својот знак, добро позициониран и носи само поволни влијанија, па затоа треба да се користат.

Овен
Овенот е под голема заштита, Јупитер, како и некој Ангел чувар, минува низ вашето 12 поле, полето на тајни, психа, соништа и од таму ви испраќа пораки. Можете да примате пораки преку соништа, или како наплив на интуиција … слушајте го тој глас, што непогрешливо ќе ве доведе до посакуваната цел.

Бик
За биковите, ова влијание го аспектира полето на пријатели, така што може да се потпрете на пријател и да имате помош секогаш кога ви треба. Добриот однос со пријателите ќе ве направи среќен и задоволен, исто така е можно да запознаете пријател кој живее во странство.

Близнаци
Сега е вистинско време да ги реализирате сите соништа во кариерата, ова влијание ви овозможува да го сторите тоа затоа што носи многу среќни околности. Убави можности, нови можности или некои што долго време ги чекавте, сега ви се смешкаат и стануваат можни, време е да напредувате!

Рак
Раковите ќе бидат насочени кон духовноста, високото образование, долгите патувања … Ова влијание им носи на Раковите потреба да најдат поголемо значење во нивните животи и да ги преиспитаат своите одлуки и верувања. Треба да ги следите сигналите што ги добивате во овој период, бидејќи Јупитер отвора поголема визија и отвора можности што можат да го придвижат вашиот живот во сосема нова насока.

Лав
Со Лавовите, прашањето за финансиите доаѓа до израз. Многумина ќе можат да заработат пари преку наследство, преку партнери, продажба на недвижен имот, а исто така е поволен период за собирање заеми, како и за инвестирање пари во поголеми проекти.

Девица
Јупитер носи придобивки на Девиците во полето на партнерства. Одличен период е за брак или започнување заеднички живот со партнер, па затоа за многу Девици оваа тема ќе стане многу актуелна.

Вага
Во овој период, многу Ваги ќе посветат многу внимание на физичкиот изглед, подобрување на физичката состојба и подобрување на здравјето преку воведување на здрави навики, кои, меѓу другото, вклучуваат и промена на исхраната.

Скорпија
Јупитер им носи најголема љубов на Скорпиите, бидејќи минува низ нивното петто поле, полето на љубовта и креативноста. Ова влијание носи задоволство, среќа, зголемена радост во секоја смисла. Се отвораат поволни можности и среќата ќе ве следи на секој чекор.

Стрелец
Многу припадници на овој знак ќе направат планови за промена на местото на живеење, во странство! Ова влијание носи реални можности и многу среќа да ги реализирате своите аспирации и да тргнете на долг пат.

Јарец
Амбициозните и вредни Јарци никогаш не се заситуваат од образование, и ова влијание ќе привлече многумина од вас да научат нешто ново, без разлика дали низ некои училишта или курсеви, сеедно, но желбата за напредување и подобрување на Јарците доаѓа до израз.

Водолија
Ќе бидете склони да ги доведувате во прашање вашите сопствени вредности, како и вредностите на другите луѓе, квалитетот на сè што правите ќе ви стане многу важен, не само што ќе биде важно што правите, туку и како правите тоа Тоа е поволен период за зголемување на финансиите, како и за ненадејни придобивки.

Риба
Јупитер ви носи голем просперитет на сите полиња, сила, ентузијазам, ентузијазам, спокојство и добро расположение. Секој проблем ќе го решите со леснотија, ќе го направите потенцијалниот проблем голем успех … волшебното стапче сега е во ваши раце!