четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 17
home Хороскоп

Нема да им оди во љубовта: На овие три хороскопски знаци ќе им се „скрши“ срцето годинава

Нема да им оди во љубовта: На овие три хороскопски знаци ќе им се „скрши“ срцето годинава

На овие три хороскопски знаци љубовта нема да им биде силна страна оваа година, но затоа ќе го зацврстат својот карактер и ќе научат многу.

На Близнаците им претстои година во која треба да размислат многу за љубовта и врската. Ќе се откажат од своите лоши навики и конечно ќе се соочат сами со себе. Некои лекции ќе ги научат на тежок начин, но така полесно ќе ја запознаете својата сродна душа.

Скорпијата има лош почеток на годината, а тоа и предизвикува лутина. Ако не ја контролирате вашата деструктивна енергија, ви претстои скршено срце. Позитивната работа во сето ова е што тоа релативно брзо ќе го преболете.

Вагите ќе сфатат дека животот е секогаш фер, но болката е понекогаш неизбежна. Со тој проблем обично се носат уште од детството, а овие години конечно ќе ги дефинираат своите емоции и гласно ќе кажат што мислат.

 

Коронавирус