четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 166
home Хороскоп

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Раковите чекаат парична добивка, Скорпиите треба да обрнат внимание на исхраната

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Раковите чекаат парична добивка, Скорпиите треба да обрнат внимание на исхраната

Неделниот хороскоп носи големи промени и многу можности во љубовта и бизнисот.

Бидете подготвени за нови предизвици.

ОВЕН
Можно е да имате малку поголеми очекувања во бизнисот отколку што треба. Кога станува збор за љубовта, ве очекува интересно запознавање со шармантната Водолија. Во областа на здравјето, постојат можни проблеми со црниот дроб, нервниот систем, како и со вишок тежина или ненадејно зголемување на телесната тежина. Внимавајте на исхраната и редовно проверувајте го нивото на хормони.

БИК
Ве очекува поволен период за деловни промени или напредување. На полето на љубовта, се е добро наместено, така што во оваа фаза ќе бидете заљубени и среќни. Кога станува збор за полето на здравјето, не ве очекуваат проблеми, освен повремените болки во грбот и ‘рбетот. Освен тоа, вие сте генерално добро и немате никакви нови заболувања или грижи во моментов.

БЛИЗНАЦИ
Во бизнис планот ве чекаат некои поголеми сопирачки и пречки, не брзајте со ништо. Кога станува збор за љубовта, можно е некоја личност од странство да сака да ви се приближи. Во областа на здравјето, можни се проблеми со кожата, забите, коските, но и со циркулацијата, нозете, колената, зглобовите. Бидете внимателни и внимавајте на вашето здравје.

РАК
Од вас се очекува да стекнете пари или генерално да ја подобрите финансиската состојба во оваа фаза. На полето на љубовта, засега сте пасивни, повеќе сте фокусирани на дружење со пријателите отколку на нови познаници. Кога станува збор за здравјето, може да очекувате помали проблеми со урогениталниот тракт, дебелото црево, крвотокот, но и со склоност кон инфекции.

ЛАВ
Нервозата ве придружува постојано, па лесно можете да донесувате погрешни деловни одлуки. На полето на љубовта имате среќа бидејќи вашиот партнер е максимално посветен и напорно работи околу вас. Кога станува збор за здравјето, треба да обрнете внимание на бубрезите и сите парни органи – очи, уши, јајници, бели дробови итн. Вие исто така може да бидете склони кон воспалителни состојби и треска.

ДЕВИЦА
Ќе дојде период во кој бизнисот ќе биде на прво место, иако многу работи нема да одат како што сте замислувале. Вообичаена е љубовна ситуација, иако полека станувате ладни кон партнерот. На полето на здравјето, сега се можни поголеми проблеми и треба да бидете многу внимателни. Посетете лекар за редовни прегледи. Нагласена е чувствителноста на целиот организам.

ВАГА
Може да очекувате добра ситуација на полето на работата, факторот на среќа ве следи сега. Кога станува збор за љубовта, лесно можете да остварите нови познанства и тоа е многу поволен период за започнување нова врска. Во областа на здравјето, можни се мали проблеми со висок шеќер или холестерол, па затоа треба да се грижите за тоа, како и за вашиот кардиоваскуларен систем.

СКОРПИЈА
Како и секогаш, вие сте многу енергични и посветени на вашата работа, а во областа на приватниот бизнис, следува проширување. На полето на љубовта ги имате сите конци во ваши раце и се чувствувате безбедно покрај вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето, може да имате помали проблеми поради погрешна исхрана, или потреба да претерате со храна и пијалоци, што дефинитивно не се препорачува.

СТРЕЛЕЦ
Деловното патување што го планирате може да потрае долго, но исходот ќе биде позитивен. Ако ви се допаѓа некој близок, сега е време да се поврзете со него. Во областа на здравјето, може да имате мали проблеми со настинки, грип, вируси на респираторниот тракт или болки во грлото. Внимавајте и на синусите. Зголемете го внесот на витамини и вода.

ЈАРЕЦ
Очекуваната исплата доаѓа кај вас и задоволни сте од деловната и финансиската состојба. Нема големи промени на полето на љубовта со вас, вие само мислите дека вашиот партнер порано бил премногу баран. Кога станува збор за здравјето, обрнете внимание на тироидната жлезда и пределот на вратот, како и можните проблеми поврзани со дебелината. Време е да ја смените вашата исхрана. Бидете поодлучни.

ВОДОЛИЈА
Пазете се од луѓе кои се премногу ветувачки или работни места кои изгледаат премногу идеално. Емоциите сега малку ви го замаглија умот, па можеби нема да видите се како што треба. Во областа на здравјето, постојат можни проблеми поврзани со вртоглавица, замор, главоболки, низок крвен притисок, поспаност, нервоза и намалена концентрација. Ви треба повеќе сон.

РИБИ
Засега нема големи промени во бизнис планот, оваа фаза е малку пасивна за вас. А, кога станува збор за љубовта, вие исто така не преземате поконкретни чекори, иако можеби ќе треба. На полето на здравјето, можни се ваши хронични проблеми, затоа грижете се за срцето, циркулацијата на крвта, нозете, можни се проблеми со проширени вени, вишок вода во телото и слично.

Коронавирус