сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 53
home Хороскоп

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: На Лавот ќе му фали волја, Близнакот во конфликт со колегите…

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: На Лавот ќе му фали волја, Близнакот во конфликт со колегите…

ОВЕН

Следете ја својата деловна интуиција, која ќе ве одведе до посакуваната цел. Емотивниот партнер ќе ви биде голема поддршка во сите полиња. Слободните ќе пропуштат одлична шанса поради својата неодлучност. Алергија.

БИК

Ќе бидете истрајни во намерата да ги решите деловните проблеми што подолго време не ви даваат мир. Партнерот малку ќе ве запоставува, па често ќе му префрлувате. Слободните се на прагот на нова авантура. Нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Потрудете се да најдете нов начин за воспоставување рамнотежа во работата. Можни се конфликти со колегите. Во емотивните врски состојбата ќе биде солидна, но можни се изливи на љубомора. Ако сте слободни, ќе имате повеќе додворувачи. Стомачни тегоби.

РАК

Конфузната ситуација на работното место ќе ви го разниша работниот елан. Сепак, состојбата ќе се стабилизира кон средина на месецот. Слободните ќе имаат многу додворувачи. Стомачни тегоби.

ЛАВ

Ви недостигаат волја и енергија за работа и за справување со предизвиците. Љубомората ќе ви пречи во љубовната врска, а слободните ќе запловат во динамична авантура. Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Случувањата на работното место ќе ви одат во прилог. Судирот на размислување ќе ја наруши хармонијата во емотивните врски. Долгогодишно пријателство би можело да стане нешто повеќе. Болки во грбот.

ТЕРЕЗИЈА

Периодот пред вас ќе отвори нови деловни хоризонти и ќе ви донесе интересни соработници. Партнерот ќе ужива во вашето друштво. Слободните ќе бидат расположени за нови познанства и за флерт. Офталмолошки проблеми.

ШКОРПИЈА
И најмал неуспех ќе ве исфрли од рамнотежа, бидејќи целата енергија ќе ја насочите кон деловната сфера. Емотивните врски ќе функционираат хармонично. Слободните ќе запознаат интересна личност. Одлично здравје.

СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете полни со разбирање кон колегите што ќе настојуваат да ја наметнат својата визија. Почетокот на месецот ќе го обележат недоразбирања во врската, но ситуацијата ќе се стабилизира. Слободните ќе запознаат сродна душа. Несоница.

ЈАРЕЦ
Нема да бидете упорни во мера во која соработниците очекуваат од вас. Во емотивните врски ќе доминира напнатост. Слободните ќе му бидат цел на упорен додворувач. Болки во нозете.

ВОДОЛИЈА
Соработката со партнери од странство ќе даде голем плод. Со сите сили ќе настојувате да ја освежите врската и да ја разбудите заспаната романтика. Слободните ќе бидат заинтригирани од еден нов познаник. Контролирајте го крвниот притисок.

РИБИ
Новите деловни проекти ќе ви осигурат долгорочен профит. Иако работните обврски ќе ве спречат да му се посветите на партнерот, ќе настојувате што поквалитетно да го поминувате заедничкото време. Слободните ќе стагнираат. Забоболка.