сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Хороскоп

Неделен хороскоп: Еве со што ќе се соочат слободните близнаци во љубовта, девиците ќе му се вратат на минатото

Неделен хороскоп: Еве со што ќе се соочат слободните близнаци во љубовта, девиците ќе му се вратат на минатото

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Одлична недела за едукација и деловни патувања. Можеби ќе ви биде тешко да учите, но сфатете го тоа како шанса за напредок.

ЉУБОВ:Се чувствувате несигурно и запоставено, но никако да позборувате со партнерот за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да ве измачува несоница.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Имате јасна цел и план како да ја остварите целта. Останете фокусирани на тоа и се ќе биде во најдобар ред.

ЉУБОВ: Ситуацијата во љубовта значително се поправа. Партнерот и вие се повеќе се зближувате.

ЗДРАВЈЕ: Добро, можни се главоболки.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Ве очекува мало затишјте на деловен и финансиски план. Одморете се и соберете сила за следните проекти.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни и некое лице ви се допаѓа веќе подолго време оваа недела е вистинскиот момент за ваша реакција на таа тема.

ЗДРАВЈЕ: Чести промени на расположението.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Одлична недела за склопување на некој важен договор, финансиски инвестиции или унапредување на работата.

ЉУБОВ: Оние во врска ќе поминат низ период на проверка на партнерот, а слободните ќе имаат зголемени шанси за нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со сонот, несоница, исцрпеност.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: На почетокот на неделата ќе донесете една брзоплета и непромислена одлука. Тоа би можело скапо да ве чини.

ЉУБОВ: Ви недостасуваат страст и блискост. Сакате да бидете со некој, но никако да се случи нешто позначајно.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Можеби ќе морате да се прилагодите на бројните промени на деловен план. Искористете ја неделата да влезете во чекор со времето.

ЉУБОВ: Поради влијанието на Сатурн ве очекува враќање на емоциите од минатото. Ова ќе биде краток и минлив период.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Ве очекува мал финансиски прилив во текот на оваа недела. Потрудете се да го искористите на вистинскиот начин.

ЉУБОВ: Доколку имате слободно време искористете го за патување со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Генерално, добро, не претерувајте со храната.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Целата своја енергија ќе ја вложите во потпишување на некој многу важен документ. Без грижи се ќе помине во најдобар ред.

ЉУБОВ: Не сте сигурни во тоа што мисли и чувствува партнерот. Обидете се да прочитате меѓу редови.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за исхраната, намалете го внесот на масна храна.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Некои заостанати обврски ќе се појават пред вас. Во текот на оваа недела ќе биде потребно сите да ги завршите.

ЉУБОВ: Можни се недоразбирања со партнерот, но ништо што би го нарушило вашиот однос.

ЗДРАВЈЕ: Воведете поздрави навики во вашето секојдневие.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Имате чувство дека колегите и надредените не ве доживуваат како сериозно и одговорно лице. Потрудете се да им покажете дека грешат.

ЉУБОВ: Не очајувајте што вашата врска не е најсветлата точка во вашиот живот, поправете ја работејќи на ситниците.

ЗДРАВЈЕ: Можни се промени на расположението, честа нервоза.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Насочени сте на полето финансии. Тоа ви одзема голема енергија и внимание. Ќе добиете некоја одлична прилика.

ЉУБОВ: Вие сте позитивно лице кое привлекува големо внимание од спротивниот пол. Намалете ги малку критиките кон лицата кои ви се драги.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Конечно ќе се ослободите од притисокот кој го чувствувавте во последно време. Започнете попозитивно да гледате на работите.

ЉУБОВ: Значителен чекор кон напред. Подобрување и освежување, уживајте во убавите моменти.

ЗДРАВЈЕ: Стрес и нервоза, размислете да започнете со јога или медитација.

Коронавирус