недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

Неделен хороскоп: 24-30 декември

Неделен хороскоп: 24-30 декември

Последната недела од декември ни го носи и новиот неделен хороскоп. Влеговме во владеењето на Јарецот, а тоа ќе ни донесе стабилност во меѓучовечките односи. Кај некои знаци може да дојде до заладување на полето на љубовта, но тоа е од привремен карактер.

Овен

Ќе размислувате многу за работата и ќе сумирате дека оваа година и не била толку лоша. Дајте си себеси повеќе ветар во грб и подгответе се среќно да ја дочекате новата година.

Саканата личност е покрај вас.

Здравјето е добро.

Бик

Новите планови веќе се на маса за вас. Не можете да дочекате да ја испратите новата година и да влезете во новата.

На љубовен план, оваа недела ви носи посебна љубовна магија.

Здравјето е одлично.

Близнаци

Оваа недела ви е потребна мала помош кога станува збор за обврските на работа.

Се што ви е потребно е домот, саканата личност и чаша вино.

Вежбајте повеќе.

Рак

Оваа година ќе ја испратите со насмевка на лицето, барем кога станува збор за работата.

На љубовно поле се појавува нова личност.

Шетајте повеќе.

Лав

Крајот на годината ви покажува колку многу вредите, а до сега се мачевте и не добивте никакви признанија. Сумирајте: добра недела, добра година.

Завршивте една љубов, но полека се враќате кон заљубеноста.

Добро се чувствувате.

Девица

Новата работа ве прави среќни.

Партнерот ви подготвува изненадување.

Намалете ги оброците.

Вага

Ве вади од такт егоцентричноста на вашите колеги.

Во љубовта, доаѓа нова личност која е вашата сродна душа.

Добро се чувствувате.

Шкорпија

Завршивте се што треба да се заврши и среќни влегувате во новата година.

Иако многу промени се случуваа на полето на љубовта, време е за поголеми промени.

Потребен ви е свеж воздух.

Стрелец

Ги вративте долговите и сега сте подготвени да влезете во новата година и да направите нови планови.

Љубовта цвета како и досега.

Здравјето е одлично.

Јарец

На добар пат сте до успехот. Продолжете така.

Партнерот е ваша најголема поддршка.

Несоница.

Водолија

Многу работевте досега, а оваа недела можете да одморите и да се препуштите на новогодишната еуфорија.

Вашата врска има потенцијал за иднина. Можен е брак.

Чувствувате замор.

Риби

Долго не сте биле под ваков притисок на полето на работата. Бидете трпеливи.

Во љубовта ви оди добро, всушност и подобро одошто се надевавте. Само уште ги криете своите емоции.

Здравјето е добро.