недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 26
home Хороскоп

Неделен хороскоп: 23-29 септември

Неделен хороскоп: 23-29 септември

ОВЕН

Работа

Мислите дека постојано морате да се адаптирате на промените, но не е така. Само следете ги работите кои се случуваат.

Љубов

На повидок е авантура со личност родена во знакот Рак. Не можете да ја скриете восхитеноста.

Здравје

Солидно.

 

БИК

Работа

Вашите пет минути се на повидок. Искористете ги, ваква шанса не се повторува.

Љубов

Се плашите од љубовта, а постојано размислувате за една личност.

Здравје

Променете некои лоши навики.

 

БЛИЗНАЦИ

Pабота

Ако сметате дека сте уморни од обврски, намалете го темпото на работа. Ве чекаат многу обврски, но побарајте помош.

Љубов

Чувствувате голем притисок и сакате малку да ја смирите топката, но се плашите од реакцијата на другата страна.

Здравје

Проблеми со имунитетот.

 

РАК

Работа

Воведете промени на работата, не дозволувајте рутината да стане дел од вашето секојдневие.

Љубов

Сметате дека заслужувате подобар третман од саканата личност.

Здравје

Несоница.

 

ЛАВ

Работа

Покажувате многу ентузијазам и волја за работа. Оставате впечаток дека сте личност која точно знае што сака.

Љубов

Се појавува личност која многу ќе ви се допадне, но морате да се прашате каде води сето тоа.

Здравје

Повремени главоболки.

 

ДЕВИЦА

Работа

Посветете се само на работите кои морате да ги завршите денеска. Немате многу енергија.

Љубов

Ставате се на вага, точно знаете што сакате да дадете и што да добиете.

Здравје

Не претерувајте во исхраната.

 

ВАГА

Работа

Сакате да работите, ви годи работата оваа недела.

Љубов

Сметате дека сте праведни кон саканата личност, но тоа можеби не е вистина.

Здравје

Покачен крвен притисок.

 

ШКОРПИЈА

Работа

Шефовите ви нудат решение на некои работи, но вие сакате самите да дојдете до тоа.

Љубов

Уживате во љубовта.Здравје

Стомачен вирус.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа

Ќе успеете да ги остварите своите амбиции.

Љубов

Не сте сигурни за врската во која што сте моментално.

Здравје

Ви годи масажа.

 

ЈАРЕЦ

Работа

Можни се компликации на ова поле. Потрудете се да останете рационални.

Љубов

Посветете се на саканата личност, покажете и колку ви значи.

Здравје

Силна главоболка.

 

ВОДОЛИЈА

Работа

Можете да очекувате позитивни околности и дека среќата ќе биде на ваша страна.

Љубов

Ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале.

Здравје

Можна е несоница.

 

РИБИ

Работа

Напнати сте и нервозни што може негативно да се одрази на вашата работа.

Љубов

Кога е во прашање љубовта, можни се недоумици и дилеми.

Здравје

Внимавајте на циркулацијата.

 

Локални избори 2021