понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 174
home Хороскоп

Неделен хороскоп: 19 – 25 август

Неделен хороскоп: 19 – 25 август

Август се доближува до крајот, деновите се топли, а ноќите романтични. Што ни носат ѕвездите во претпоследната недела од овој месец?

Овен

Работа

Тешко прифаќате некои одговорности на ова поле.

Љубов

Вашата врска би можела да биде нарушена поради нови информации кои ќе стигнат до вас.

Здравје

Пад на имунитетот.

 

Бик

Работа

Секој потег во кој не сте сигурни, добро е да не го правите денеска. Денот е неповолен за ризици.

Љубов

Иако вашата љубов е силна, имате чувство дека сепак постојат разлики во карактерите.

Здравје

Би ви годел одмор.

 

Близнаци

Pабота

Не се потпирајте на соработниците бидејќи некој би можел да ве изневери. Најважните работи завршете ги самите.

Љубов

Вашиот однос би можел да биде нарушен. Врската навлегува во сериозна криза.

Здравје

Проблеми со варењето.

 

Рак

Работа

Се појавуваат проблеми кои не ги очекувавте. Владее тензија на работното место.

Љубов

Ве очекува средба со личност која многу ќе ве привлече, а која и многу скоро ќе го направи првиот чекор кон вас.

Здравје

Проблеми со грлото.

 

Лав

Работа

Стабилните финансии ви даваат чувство на сигурност и среќата. Денот е одличен за работа.

Љубов

Не можете да функционирате под притисок. Владеат тензии на ова поле.

Здравје

Не се чувствувате добро, посетете лекар.

 

Девица

Работа

Се трудите да имате стабилна ситуација на ова поле, но работите се променливи. Тоа ве нервира.

Љубов

Ви пречат ограничувањата кои ви ги поставува партнерот. Не сакате посесивност и контрола.

Здравје

Ве мачи мигрена.

 

Вага

Работа

Пред вас е незгоден период. Уште се соочувате со проблеми од изминатиот период.

Љубов

Ви се допаѓа личност која е дистанцирана кон вас.

Здравје

Проблеми со штитната жлезда.

 

Шкорпија

Работа

Не ве очекуваат проблеми или промени. Пред вас е обичен ден исполнет со рутина.

 

Љубов

Тешко ви е да ја пребродите болката од некоја личност.

Здравје

Ве мачи мигрена.

 

Стрелец

Работа

Не ви е лесно да имате стабилна ситуација на ова поле бидејќи постојано се случуваат некакви проблеми.

Љубов

Имате многу доверба во саканата личност која ви е максимално посветена.

Здравје

Избегнувајте пороци и нездрав начин на живеење.

 

Јарец

Работа

Ќе добиете добри вести. Работите ќе тргнат во добра насока.

Љубов

Денот е одличен за нова љубовна врска. Ќе заблескате и ќе бидете среќни.

Здравје

Можни се алергии.

 

Водолија

Работа

Не сте посветени на работата. Можно е да се соочите со последици.

Љубов

Расположението често ви се менува, а тоа ја измачува вашата сакана личност.

Здравје

Исцрпени сте.

 

Риби

Работа

На работа ќе доживеете мал стрес. Спремете се за потежок ден.

Љубов

Имате чувство на мир, убаво ви е.

Здравје

Одлично.