недела, 27. септември 2020. Вести денес: 36
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хороскоп

Неделен хороскоп: 14 – 20 јануари

Неделен хороскоп: 14 – 20 јануари

Навлегуваме во вториот дел од јануари, а време е за неделниот хороскоп. Оваа недела носи стабилност по турбулентниот период кој е позади нас. Овој мир ќе потрае до крајот на неделата, кога завршува владеењето на Јарците.

Прочитајте го неделниот хороскоп.

Овен

На полето на работата, оваа недела ќе биде значително подобра од претходната, така што ќе остварите важни успеси.

Партнерот ве разочарува, но затоа сега е време добро да размислите за туѓите, но и своите постапки.

Можен е мамурлак. Внимавајте со алкохолот.

Бик

Работите вредно, но вашите колеги имаат способност подобро да се истакнат. Потрудете се да учите од нив.

Расположени сте, среќни и заљубени. Ова ви дава мотив да работите и да напредувате.

Здравјето е добро.

Близнаци

Умерни сте од прекувремена работа и потребен ви е одмор. Размислувате за промена на работата, но чекате погоден момент за тоа.

Во љубовта, постои личност која постојано е околу вас. Обрнете и внимание.

Уморни сте и ненаспани.

Рак

Имате добри идеи, но реализацијата не ви оди најдобро. Запаметете дека не добива тој што не ризикува.

Во љубовта, можна е стагнација. Размислете за вашата вина во сето тоа.

Добро се чувствувате.

Лав

Имате финансиска добивка, но и големи трошоци. Сите работи ќе се стабилизираат на крајот на неделата.

Заљубени сте и знаете дека најинспирирани и мотивирани сте во оваа фаза. Засега, не ви е важно дали е тоа возвратено.

Забоболка.

Девица

Работата ве исцрпува и потребна ви е топлината на вашиот дом. Работата веќе не ве исполнува како порано.

Далеку од очи, далеку од срце. Оваа недела ќе се потрудите да биде така.

Можен е грип.

Вага

Помошта од колегите ви е важна и знаете како да ја добиете.

Во љубовта, саканата личност ви подготвува големо изненадување.

Вежбајте повеќе.

Шкорпија

За вас, јануари е месец кога секоја недела е иста на полето на работата.

Не планирате да се смирите во љубовта, но постојано ја среќавате личноста која ви значела многу.

Здравјето е добро.

Стрелец

Целите кон погрешна мета на полето на работата.

Запознавте една личност која во текот на оваа недела ќе ви ја врати насмевката на лицето.

Внесувајте повеќе витамини.

Јарец

Тврдоглавоста нема да ви се исплати оваа недела. Спуштете го егото на земја и смирете се.

Во љубовта ви оди добро, како брод на мирно море.

Можни се повреди.

Водолија

Уште немате доволно мотивација да ги реализирате сите планови кои ги имате.

Заљубени сте и сигурни во својот избор.

Добро се чувствувате оваа недела.

Риби

Не ви паѓа толку тешко работата, колку размислувањето и планирањето. Потребен ви е одмор.

Партнерот се труди да ве разбере, но делувате изгубено.

Здравјето е добро.

Коронавирус