вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хороскоп

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 10 ЈАНУАРИ – 16 ЈАНУАРИ Близнаците сонуваат за слобода, но таа ги плаши, Стрелецот ќе добие деловни понуди

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 10 ЈАНУАРИ – 16 ЈАНУАРИ Близнаците сонуваат за слобода, но таа ги плаши, Стрелецот ќе добие деловни понуди

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Доаѓа понуда за активно вклучување во важни проекти кои се развиваат во вашето деловно опкружување. Од вас се очекува да бидете креативни и активни во почетоците на нов вид на бизнис. Иако сè изгледа прилично примамливо, поради некоја причина чувствувате дека тоа не е нешто што ви треба на патот на вашиот професионален развој.

Љубов: Ве привлекува некој нов и моментално се обидувате да ја помирите потребата да го зачувате она што го имате со желбата да го пробате она што никогаш не сте мислеле дека го имате. Не се впуштајте во авантури бидејќи не сте подготвени за тоа. Силната врска со сегашниот партнер може да ја девалвира секоја нова романса.

Здравје: Можни се аритмии.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Овој период е обележан со интензивни деловни настани кои успешно ги спроведувате, особено ако се работи за нешто на кое долго време работите. Добриот исход ве исполнува со дополнителна самодоверба, па размислувате за дополнителни промени. Доколку се препуштите на моменталното расположение, големи се шансите брзо да ги повлечете потезите кои долгорочно би ви наштетиле.

Љубов:Иако партнерот е со вас, динамиката на вашата врска почнува да ве мачи. Сè почнува да ве загрижува затоа што вашата сакана личност на некој начин ве обврзува со своите добри дела на нешто за што не сте подготвени. На вас останува да одлучите дали сте подготвени и по која цена да се откажете од личната слобода.

Здравје:Контролирајте го крвниот притисок.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Имате грандиозни планови и мислите дека сега е вистинското време да реализирате се. Во овој период ќе треба да донесете важна одлука. Колку и да сте полни со енергија, еланот ќе стивне во моментот кога ќе завршите една важна работа. Во текот на неделата ќе пристигнат нови информации кои целосно ќе ги разјаснат сите дилеми.

Љубов: Сѐ чини дека се е во ситуација кога веќе немате дипломатски начин да ѝ кажете на вашата сакана сè што ви е при срце. Од една страна сонувате за слободата, а во исто време таа ве плаши. Ви се чини дека нема да најдете решение со разговор, но за тоа не сте во право.

Здравје: Грижете се за вашите бели дробови.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Се уморувате, брзо размислувате за начините како да ставите крај на тековните обврски. Иако ситуацијата може да изгледа ветувачка, не го занемарувајте фактот дека секоја потенцијална кратенка може да доведе до сериозни компликации. Останете со двете нозе на земја, особено ако имате работа со поголема сума на пари што не е ваша.

Љубов: Мислите на личност која според вашите критериуми е премногу ексцентрична. Од друга страна, ако веќе сте во врска, ова се денови кога се што трпеливо сте создале, поради мало недоразбирање, би можело да се искомплицира. Вишокот енергија се заканува да се претвори во големо разочарување.

Здравје: Проблеми со синусите.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Погледнете го решението за секоја ситуација бидејќи се ви е јасно. Ги имате сите предуслови да постигнете многу од она што сте го направиле во минатото. Но, сепак нешто пропуштате штом работите сѐ уште се на свое место. Покрај сета ревност, подгответе се и за тоа дека ќе треба да почекате до вистинското и целосно остварување. Чувајте ги документите.

Љубов:Наоружајте се со трпение бидејќи тоа е единствениот начин да избегнете несогласувања. Секоја сериозна дискусија може да помине незабележана, а вие не морате. Како и да се позиционирате, тешко дека ќе ја избегнете потребата саканата личност да разјасни нешто со вас.

Здравје: Ќе ве мачат главоболки.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Вашето расположение зависи од финансиите, а има и добри вести. Во наредниот период можно е да соберете или вратите некои пари од кои веќе сте се откажале. Од друга страна, треба да внимавате на документите, особено ако ви се потребни за извршување на вашата секојдневна работа. Има одредени бирократски непријатности, а тоа е или ваша вина или нечија друга.

Љубов: Зазедовте позиција од која не отстапувате ни педа. Чекате другата страна да направи потег со кој вашата врска би добила вистинска форма. Иако можеби сте во право, не би било лошо да ги и вие да запознаете, а тоа на саканата личност ќе и покажете дека вашите желби се обострани.

Здравје: Проблеми со алергија.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Размислување за нешто што непоправливо го попречува сето она што го чека. Можни се контакти со луѓе кои ви нудат нешто што не ви се допаѓа. Сте забавиле на сите нивоа, па тоа се одразува на резултатите од вашата работа. Доколку добро се наспиете и воспоставите биоритам, моменталната нервоза може да помине без значителни последици.

Љубов: Ви се случуваат ситуации кои, ви се чини, веќе сте ги поминале. Без разлика дали се работи за врска со саканата личност или сте сами но се јавува некоја личност со кој сте биле во врска, трпеливо размислете за пораката од ваквото искуство бидејќи веројатно ќе ви се повтори.

Здравје: Несоницата ќе ви задава проблеми.

Шкорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Несигурни сте, иако сте направиле се како што треба и немате што да се сомневате. Заземете став и решете некои деловни односи без многу двоумење. Очекувате премногу од себе. Не зависи од вас, некои проблеми ќе се решат со туѓи постапки, а сѐ ќе се случи кога најмалку очекувате.

Љубов: Моментално романтиката е на последно место бидејќи имате проблеми кои имаат врска само со вас. Има нешто што не го решивте кога требаше, па сега доаѓа до вас. Некој близок може погрешно да ја разбере ситуацијата, па затоа би било корисно да разговарате за се отворено.

Здравје: Пазете се од повреди.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Можни се интересни деловни понуди. Сè ви звучи реално и исклучително поволно, но рокот во кој треба да донесете одлука е прекраток. Тоа е класично искушение, бидејќи сè што ќе започнете сега ќе стагнира долго време, а вие сте толку привлечени кон тоа што сè уште се осмелувате и прифаќате предизвици. Одлуката зависи од вас, но пред да ја донесете, размислете за секој ризик што го носи.

Љубов: Идеален момент е да одвоите неколку дена и да поминете време со саканата личност. Се отвора можноста за убаво патување, но присуството на луѓе кои не ги сакате може да ви ја расипе среќата. Бидејќи одмор од ваков вид е многу неопходен за вас, размислете за компромис и прифатете ги дадените околности.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Сите видови на одложување на нешто ве исфрлаат од рамнотежа. Интензивно размислувате како и на кој начин да ја надминете ситуацијата, бидејќи сето тоа се одразува на вашите финансии. Тоа ти е како да чекаш дозвола, решение, можно е да те блокирало, па да се чувствуваш бескорисен на работа. Ситуацијата ја сфаќате премногу сериозно бидејќи ќе се реши побрзо отколку што очекувате.

Љубов: Отворено додворување со личност со која сте во деловна врска може да заврши на непријатен начин. За да го избегнете стресот, потребно е навреме да најдете начин како да се ослободите од вишокот напнатост, кој доколку ескалира може да уништи сѐ што напорно сте работеле да го изградите.

Здравје: Проблеми со кожата.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Мислите дека никој не ве разбира целосно. Не инсистирајте на дискусии, не создавајте непријатели меѓу луѓето од кои зависите. Тензијата станува посложена, влегувате во конфликти со соработниците. Кариерата може да ви тргне надолу доколку не се потрудите и не работите дополнително за да ја смирите тензијата што преовладуваше.

Љубов: Целосно ве обзема романтичното расположение. На неколку страни, паралелно, чувате тајна преписка. Платонската љубов е максимумот на романтиката што можете да го постигнете овие денови. Од друга страна, тоа не треба да ве обесхрабрува, периодот е одличен за дружење и забава.

Здравје: Пазете се од вируси.

Риба (20.2 – 20.3)

Работа: Пред Рибите е сосема солидна работна недела. Тие имаат прагматични планови, но и енергија да ги реализираат. Ова не е поволен период за Рибите кои се занимаваат со приватен бизнис. Нешто за што сте сметале дека е завршено или договорено ќе биде одложено за понатаму. Доколку сте планирале некоја работа со пријателите ќе дојде до одложување на истата.

Љубов: Повлечени сте во себе. Можеби некои несогласувања со саканата личност изгледаат полоши отколку што навистина сѐ. Ако наместо да молчите, одлучете се за отворен разговор, ќе сфатите дека проблемот не е меѓу вас, туку последица на моменталното лошо расположение.

Здравје: Болки во грбот.

Коронавирус