сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 96
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Хороскоп

Не знаат со пари: Овие четири хороскопски знаци секогаш одат со празни џебови

Не знаат со пари: Овие четири хороскопски знаци секогаш одат со празни џебови

Некои луѓе успешно располагаат со платата цел месец и успеваат дури и да заштедат, меѓутоа постојат и такви кои веќе само неколку дена по платата имаат финансиски проблем.

Како и во секој сегмент од животот, ѕвездите и овде замешале прсти, па припадниците на следниве знаци едноставно не умеат да располагаат со пари.

Вага

-Вагите се познати по тоа што одат многу по шопинг и неретко сите пари ги трошат на работи за кои и самите не знаат дека им се потребни. Честото непромислено трошење на пари секој месец е на работ на банкрот.

Стрелец

Кога се во прашање излегувањата со друштвото, Стрелците се дарежливи и на тоа никогаш не штедат. Својте пари често ги трошат на други него на себе, но секоја нивна сметка е направена без троѓка размислувања, па брзо остануваат со празен паричник.

Лав

За разлика од великодушните Стрелци, Лавовите своите пари ги трошат исклучиво на себе и тоа најчесто повеќе пари отколку што можат да си дозволат. Тие максимално уживаат во луксуз и живот на висока нога, но кога ќе подразмислат за плаќање на сметки, сфаќаат дека си се ставиле во дебел минус.

Близнаци

Близнаците се многу спонтани и не размислуваат на долги стази, што дефинитивно ги прави најнеодговорни од сите знаци во Зодијакот, кога парите се во прашање. Често се толку невнимателни што можат цела плаа да ја потрошат за еден ден.

Коронавирус