петок, 29. јули 2022. Вести денес: 105
home Хороскоп

Не се откажуваат од љубовта: 3 хороскопски знаци кои најмногу се борат за нивната врска

Не се откажуваат од љубовта: 3 хороскопски знаци кои најмногу се борат за нивната врска

Луѓето од овие 3 хороскопски знаци се обидуваат да ја зачуваат врската дури и по нејзиното завршување:

Овен

Овој инаку авантуристички знак се плаши да се ослободи по раскинувањето. Сигурно е дека овнот може да остане заглавен во тоа.

Многу ретко овните се одлучни при раскинувањето на емотивна врска. Иако сака непредвидливост, тој ќе стори сé за да не промени ништо во неговата љубовна рутина.

Рак

Ракот не сака и не знае како да дејствува ако не е во врска. Тој го гради своето гнездо и гарантира дека ќе го чува по секоја цена. Тој едноставно не сака да биде сам. Ракот сака да биде сакан и има минимални шанси да го користи глаголот „раскинување“.

Девица

Девицата ќе се бори за својата врска. Девиците ќе сторат се за да се подобри врската. Таа е подготвена да помине низ сите препраки заради љубов, да преживее бродолом и пустина, само за да биде со својот партнер.

Коронавирус