петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Не можат да ви помогнат кога ви е тешко, тие паничат повеќе од вас

Не можат да ви помогнат кога ви е тешко, тие паничат повеќе од вас

Девицата е најголем перфекционист помеѓу знаците, па во кризните ситуации често во главата ѝ е хаос – главно, затоа што работите не се онакви какви што ги замислила.

Кои други хороскопски знаци најчесто паничат кога работите ќе тргнат наопаку?

Риби

Рибите имаат висока емоционална интелигенција, па не изненадува што паничат околу сите ситници. Најчесто Рибите се оние кои ќе ве предупредат на листата на работи кои не треба да ги правите како би се заштитиле. Не размислуваат рационално, туку постојано се на раб на нервен слом.

Лав

Во хаотичните ситуации Лавот не може да биде мета на пофалби, бидејќи на луѓето не им е до нив, па тоа му создава дополнителен стрес, како никој да не го забележува и да не постои. Чувството на беспомошност прави тешко да излезе на крај со кризните ситуации.

Близнаци

Овој знак е класичен пример што се случува кога се носите со премногу емоции. Иако во „нормални“ услови Близнаците се опуштени, во „вонредни“ ситуации знаат да ги потиснуваат емоциите за да ја одржат сликата. Затоа, најчесто пукаат во себе.

Овен

Во секој момент, во секоја секунда, во главата на Овните се создаваат барем 10-тина можни црни сценарија. Работите ги гледаат со огромен песимизам, па дури и кога ништо не е така црно, нив ги совладува паниката.

Коронавирус