недела, 28. мај 2023. Вести денес: 87
home Хороскоп

Најважните датуми за секој хороскопски знак во 2018 година

Најважните датуми за секој хороскопски знак во 2018 година

Ова се најважните датуми во 2018 за секој хороскооски знак.

Овен: 12.6 – одличен ден за љубов; 22.4 – неочекувана романтична средба; 24.12 – неочекувано складна промена и спој на старото и новото

Бик: 10.6 – хармонија на љубовта и душата; 26.6 – плима на силата, регенерацијата и оптимизмот; 3.8 – олеснување и подобрување на односите

Близнаци: 10.9 – раст на оптимизмот и се подобри љубовни прилики; 10.11 – јакнење на енергијата и силата во вас; 25.12 – мир и среќа во душата и љубовта

Рак: 9.6. – ја преиспитувате својата животна филозофија, доаѓате до решение, но одлучувате од утре; 6.7. – здрав пристап кон љубовта и среќата; 24.8. – ден за опуштање и одмор, ништо не форсирајте

Лав: 20.7. – ден за стабилна и долготрајна врска, некои се одлучуваат на официјализирање; 3.8. – енергијата повторно тече правилно, ви се враќа силата и мирот; 14.8. – од денес ви е јасно каде води вашата врска

Девица: 9.6. – бидете отворени за други, тие го водат главниот збор, но одлучувајте од утре; 27.8. – олеснување, среќа, хармонија после бура, мир, љубов, ќе биде добро; 1.9. – подготвени сте да заклучите една фаза и да отворите нова, но одлучувајте од утре

Вага: 23.6. – одете таму каде што се чувствувате добро; 25.12. – среќа, љубов и мир во душата

Шкорпија: 4.6. – ќе ве обземе бран на енергија, ќе потрае со месеци; 27.6. – ден за нежна, искрена љубов како од филмовите; 3.8. – многу работевте, се боревте и напредувавте, сега следи опуштање и мир

Стрелец: 14.8. – по долгите и зрели преиспитувања конечно знаете што да правите; 24.8. – подготвени сте да одите на се или ништо; 30.10. – ден за долготрајна љубов

Јарец: 3.6. – ден за длабока, судбинска љубов; 10.8. – мир, среќа и исполнетост во душата; 28.9. – чувствувате дека имате енергија за двајца

Водолија: 7.6. – плима од емоции расте во вас; 2.12. – полн погодок во реализација на своите замисли; 24.12. – пресреќни сте

Риби: 9.6. – чувствувате дека следи нешто ново; 20.7. – магичен ден за љубов; 16.9. – сонувајте и уживајте.