петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Хороскоп

Најреткиот знак во хороскопот

Најреткиот знак во хороскопот

Најчестиот хороскопски знак е Девицата, а најмалку луѓе се раѓаат на Бадник, Божиќ или Нова Година, а тие припаѓаат на знакот Јарец, што го прави најредок хороскопски знак.

Јарците се карактеризираат како прекрасни пријатели и понекогаш можат да се однесуваат арогантно, иако тоа е само нивниот одбранбен механизам. Тие зрачат со самодоверба што им овозможува побрз пат кон напредување во кариерата.

Тие се искрени и верни пријатели и партнери. Нивниот елемент е земјата, што значи дека тие цврсто стојат на земја со двете нозе, што им дава на луѓето чувство на сигурност во нивното присуство.

Природата на Јарецот се солгасува добро со воздушни знаци како Близнаци, Вага и Водолија.

Коронавирус