вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хороскоп

Најголемите БАКСУЗИ во Зодијакот! НИШТО не им оди од рака…

Најголемите БАКСУЗИ во Зодијакот! НИШТО не им оди од рака…

Баксузи на хороскопот! Ништо не им оди од рака! На овие знаци, љубовта или деловната среќа, за влакно им бега од раце, но тие се навикнати да живеат така.

Иако се вели дека луѓето се исто толку среќни колку што решиле да бидат среќни, но на некои знаци воопшто не им оди од рака!

Девица

Девицата сака да се однесува како да излегла како победник од одредени ситуации, но вистината е сосема поинаква.

Со задоволство ќе ги понуди своите заслуги во служба на некој за да го направи среќен, но не и самата себе.

Таа бесконечно ќе ги рафинира деталите за да постигне цел што често знае да ѝ избега. Но, никогаш не се предава.

Стрелец

Стрелецот, како Девицата, знае како да замолчи и да им ја препушти својата среќа на другите, наместо да ја зграби.

Тие знаат како да изгубат во животот и достоинствено да се справат со лошите моменти.

Стрелецот знае да биде мрзлив и поради тоа, се пропуштаат најсјајните моменти во неговиот живот.

Јарец

Јарецот најмногу ја промашува среќата, затоа што премногу се фали и зборува премногу за тоа како може да стори сѐ, но излегува дека не може.

Не му се допаѓа кога среќата ќе му се лизне од рацете, а потоа ќе се направи уште поголем проблем заради неговото навредливо однесување.

Коронавирус