понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 76
home Хороскоп

НАЈДОБРИОТ ПАР СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Нивната љубов е многу силна и врската им е нераскинлива

НАЈДОБРИОТ ПАР СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Нивната љубов е многу силна и врската им е нераскинлива

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање се Вага и Лав.

Тие двајца се најинтересна комбинација во хороскопот, а посебно е добро кога жената е Вага, а мажот Лав.

Уште при самото запознавање меѓу нив може да се роди обострана симпатија и силна љубовна- сексапилна привлечност бидејќи Лавот е навикнат на комплименти и на љубезност, додека Вагата е по љубезност, во однос на другите хороскопски знаци. Овој пар едноставно дава меѓу себе тоа што е потребно и тука нема дилема дека среќата е загарантирана.

Се случуваат мали отстапки, но ова правило е речиси без исклучок.

Меѓутоа, и Вагата ја наметнува својата силна личност и нема да изневери.

Нивниот живот понекогаш може да биде навистина гламурозен, а кога двајцата уживаат нема конфликти. Вагата нема секогаш да ја крие својата посесивност, но доминантниот Лав на такви ситници не обрнува внимание.

Најважно е дека двајцата се врвни комуникатори и тоа е тајна на нивната љубов – каков проблем да имаат тие двајца ќе го решат со разговор.

Локални избори 2021