четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 5
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Најдете си еден од нив: Мажите родени во овие хороскопски знаци ги третираат жените како кралици

Најдете си еден од нив: Мажите родени во овие хороскопски знаци ги третираат жените како кралици

Ако барате партнер кој ќе ве размазува и ќе ве чува како капка на дланка, имаме совршени кандидати за вас.

Астролозите тврдат дека по тоа прашање најмногу би можело да ви се „посреќи“ со некој од следните пет хороскопски знаци во кои се раѓаат мажи кои своите партнерки ги третираат како кралици.

Бик

Мажите родени во овој знак ќе ве преплават со скапи подароци, но затоа со своите постапки, поддршка и внимание ќе направат покрај нив да се чувствувате сакано. Да им угодуваат на луѓето кои ги сакаат е нешто што ги исполнува.

Рак

Раковите сакаат да ги размазат своите партнерки и да им пружат сè што ќе посакаат. Без разлика дали се работи за некој скап подарок или само прегратка, мажите родени во овој знак, за својата сакана ќе направат сè што е во нивна моќ.

Лав

За разлика од претходно споменатите знаци, Лавовите чекаат да им возвратите со иста мера. Жената покрај која ќе се чувствуваат сакано, ќе ја држат како капка вода на дланката.

Јарец

Иако мажите родени во овој знак често делуваат ладно, кога ќе се заљубат, Јарците се потполно посветени на тоа да ја направат среќна саканата личност.

Риби

Мажите Риби ќе направат сè за нивната сакана личност да се чувствува сакано. Нема да штедат ниту кога се во прашање парите, ниту кога се работи за емоции, а од нив може да очекувате и секојдневни посебни изненадувања.

Коронавирус