понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 162
home Хороскоп

Начинот на кој најверојатно ќе си ја упропастите врската според хороскопскиот знак

Начинот на кој најверојатно ќе си ја упропастите врската според хороскопскиот знак

Не можеме да го обвинуваме хороскопскиот знак за секоја ситница, но кога се врските во прашање, многу поедноставно е да се каже дека за сè е виновна некоја виша сила. Вака хороскопските знаци најчесто ја уништуваат својата врска…

Овен
Овните ќе направат сè за својот партнер, но проблемот настанува кога ќе почнат да го очекуваат истото за возврат. За жал, најчесто не го добиваат тоа, поради што чувствуваат дека партнерот не ги цени доволно.

Бик
Биковите ја обожаваат рутината, бидејќи така се чувствуваат сигурно. За жал, во врските, на другата личност тоа најчесто и’ станува здодевно.

Близнаци
Тешко е да се смета на нив, бидејќи постојано се премислуваат, а кога ќе се скараат со партнерот, Близнаците многу често градат ѕид околу себе и стануваат недостапни за разговор.

Рак
Раковите се вљубени во љубовта, па често знаат да бидат премногу интензивни во врските и да ја исплашат другата личност.

Лав
Лавовите се премногу горди за да бараат помош, па затоа ги уништуваат сопствените врски. Попрво ќе се откажат од сè отколку да прифатат помош и заеднички да работат на проблемот.

Девица
Девиците сакаат да ги прават работите на точно одреден начин, но секоја отстапка од нивните правила ги фрустрира, па честопати стануваат многу напорни партнери.

Вага
Вагите сакаат кога сите работи се во рамнотежа, а поради тоа честопати имаат проблем со донесувањето конкретни одлуки. Караниците поради неодлучноста се почеток на крајот на врската со Вагите.

Шкорпија
Шкорпиите многу тешко се вљубуваат поради што честопати ја уништуваат врската уште пред да ја започнат. Еднаш кога ќе се заљубат, тоа е сосема друга приказна, но дотогаш градат ѕидови околу себе и не пуштаат никого внатре.

Стрелец
За Стрелците проблем е нивната потреба за лов, па затоа иако се во квалитетна врска, тие честопати се обидуваат да го уловат тоа што го немаат.

Јарец
Јарците целосно се посветуваат на луѓето кои ги сакаат, но за жал не можат да го прават тоа со сите оние кои им се во близина. Поради нивниот затворен карактер, Јарците делуваат ладно и незаинтересирано во друштво на семејството и пријателите на нивниот партнер.

Водолија
Водолиите само треба да бидат оставени на мира и да добијат прилика да бидат малку сами. За жал, нивната потреба за самотија на другите им делува како незаинтересираност, поради што имаат проблеми во врските.

Риби
Една од најчестите причини за развод се парите, а на Рибите многу лошо им оди со пари. Не знаат да располагаат со нив, поради што честопати имаат несогласувања во врските.

Коронавирус