сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 15
home Хороскоп

На овие 3 хороскопски знаци авантурите им се поомилени од сериозните врски

На овие 3 хороскопски знаци авантурите им се поомилени од сериозните врски

Секој е различен, па така додека некои бараат партнер за цел живот, други претпочитаат да скокаат од авантура во авантура.

Астролозите тврдат дека хороскопот исто така игра голема улога во тоа и тие издвојуваат три хороскопски знаци кои секогаш ќе изберат да имаат врска без обврска наместо вистински љубовен однос.

  1. Близнаци

Близнаците се неодлучни за секоја одлука што ја донеле или треба да ја донесат во животот, така што ова им го отежнува влегувањето во врска. Затоа, одржувањето на одреден интимен однос, без обврзување кон спротивната страна е нешто што им е многу поудобно решение.

  1. Стрелец

Независниот Стрелец  со слободен дух, многу тешко може да се обврзе кон само една личност, а токму нивната тврдоглавост е она што ги спречува да имаат сериозна врска. Тие не прават компромис, но, сепак кога ќе се појави вистинската личност, сето горенаведно паѓа во вода.

  1. Водолија

Луѓето родени во овој хороскопски знак го обожаваат флертувањеро и тешко го менуваат својот животен стил за сериозна врска. И, дури и кога се во врска, тие не престануваат да флертуваат со другите, со што лесно може да ги изнервираат своите партнери.

 

Коронавирус