недела, 5. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

На еден хороскопски знак ќе му цветаат рози во љубовта, дневен хороскоп

На еден хороскопски знак ќе му цветаат рози во љубовта, дневен хороскоп

ОВЕН

Работa: Иако сакате да ја смените работата, имате впечаток дека и натаму не сте сосема подготвени на таков чекор.

Љубов: Не сте сигурни во своите чувства и потребно ви е време да откриете каков однос сакате со саканата личност.

Здравје: Губење на апетит.

БИК

Работа: Имате малку концетрација и може да правите големи грешки на работа, затоа водете сметка околу тоа.

Љубов: Се чувствувате некако како да одите во надолна линија. Како да не можете да ги остварите сите желби.

Здравје: Проблеми со низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска ќе имате мали промени на полето работа. Ќе ви треба на сето тоа да се навикнете.

Љубов: Моменталната ситуација меѓу вас и саканата личност не ги задоволува вашите потреби. Можно е да размислувате за раскинување.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РАК

Работа: Добро сте расположени и подготовени максимумот од својата енергија да го вложите во работа и во добри односи со колегите.

Љубов: Ако сте влегле во некоја нова љубовна врска, ќе бидете задоволни.

Здравје: Чувствителни зглобови.

ЛАВ

Работа: Денеска сте напнати и не ви е нималку лесно на ова поле да ги остварите своите цели.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека и значите и дека е подготвена да го вложи максимумот од својата енергија во вашиот однос.

Здравје: Вкочанетост е можна.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска ќе ви пречат многу работи на работа и ќе посакате на некој начин да се изместите од тоа опкружување.

Љубов: Ако сте во брак, саканата личност ќе сака да ви приреди пријатно изненадување. Ќе бидете среќни.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ВАГА

Работа: Денеска ќе успеете да ги остварите своите работни планови без големи проблеми. Ве очекува поволна фаза за работа.

Љубов: Можно е спонтано да успеете да освоите личност која ви се допаѓа веќе некое време.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Ова е добар период за вашата работа. Може да очекувате дека ќе имате нови прилики за заработка.

Љубов: Имате силна доверба во вашиот партнер и убаво ви е кога сте заедно.

Здравје: Избегнувајте внесување на шеќери.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате голем број на работни обврски. Нема да ви биде лесно да постигнете се одеднаш.

Љубов: Многу сте вљубени во вашиот партнер и сакате вашиот однос да успее.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Не ве чекаат никакви дополнителни обврски на ова поле. Може да очекувате мирна ситуација.

Љубов: Можно е да не ви е лесно да донесете конечна одлука, но често размислувате за раскинување.

Здравје: Циркулацијата ви е слаба.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон мали проблеми на работното поле.

Љубов: Можно е во вашиот љубовен живот да недостасува малку возбуда. Сте влегле во фаза на монотонија.

Здравје: Висок притисок.

РИБИ

Работа: Можно е да дојде до мали промени во односот со колегите и поради тоа ќе бидете задоволни.

Љубов: Ако сте зафатени, ве очекува романтична атмосфера и многу нежности во односот со партнерот.

Здравје: Вкочанетост.

Парламентарни избори 2020