петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 16
home Хороскоп

На 24 октомври настапува полна месечина која носи промени за овие хороскопски знаци

На 24 октомври настапува полна месечина која носи промени за овие хороскопски знаци

Не очекува полна месечина во знакот Бик, а според зборовите на астрологот Лиза Стардаст, четири хороскопски знаци ќе бидат под нејзино најсилно влијание.

Бик

Со оглед на тоа дека Месечината е полна во знакот на Бик, нешто како магија ќе ве придвижи да се предизвикате себеси. Дали ќе се откажете од врската или ќе започнете нешто ново – зависи само од вас. Секако, бидете искрени со себеси, кажете си ја вистината и продолжете со тоа што и да одлучите.

Лав

Можеби ќе се најдете во средина на драми на работа. Овој период ви носи само една важна порака – откажете се од сите нешта кои се спротивни на вашите интереси.

Шкорпија

Доаѓа вашиот роденден, но носи и размислување за вас за многу нешта. Неочекувани промени се случуваат во врските, па се прашувате многу за некои работи. Вистинско време е да ги средите работите со оние кои ви значат и да ги развиете односите со тие луѓе.

Водолија

Доаѓа период кога ќе можете да здивнете. Вашиот дом е таму каде што е вашето срце. Изминатите месеци ве исцрпија, па ќе имате доволно време повторно да се поврзете со себеси. Овој месец ја буди желбата во вас да бидете повторно свои.