понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хороскоп

Може да привлечете многу пари: Еве зошто е битен денешниот датум 25-ти септември!

Може да привлечете многу пари: Еве зошто е битен денешниот датум 25-ти септември!

Аспектот на Марс и Сатурн, како што тврдат астролозите, носи моќен период, силна енергија што треба да ја искористите за да завршите се што сте занемариле. Исто така, ова е важен период за љубов и пари

Ова е добар транзит за да се посветите на нешто страсно, и токму тоа може да ви донесе пари и да ги подобри вашите финансии. Тоа е нешто на кое работевте долго време, сонувавте за тоа и она што го посакувавте долго време. Ова е период кога успесите се редат и кога се постигнуваат практични резултати. Правиме добри дела, ги поставуваме темелите за добра иднина и стоиме стабилно во областа на финансиите.

Но, денес, важно е да бидете внимателни и претпазливи, бидејќи околностите што се случуваат може да не се повторат. Земете што ви дава тројката на овие две моќни планети и искористете ја за да го подобрите вашиот живот. Покрај полето на финансиите и бизнисот, не чека и магијата на љубовта и зголемената страст, пишува „Сенса“.

Магијата на Марс-Сатурн е поврзана со сексуалната желба и силната привлечност. Ова е добро време да ги обновите страстите доколку сте во врска долго време и поттикнувате интимност. Од друга страна, оние што се осамени ќе излезат, ќе се забавуваат и ќе се обидат да најдат некого за себе. Ве очекува силна привлечност или флерт.

Ако започнете нова романса во овој период, таа ќе се претвори во љубов под влијание на овој аспект.

Локални избори 2021