понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 87
home Хороскоп

Моќна полна Месечина на соништата ќе се случи денес: Овие 5 хороскопски знаци ќе ги „удри“ голем бран од среќа

Моќна полна Месечина на соништата ќе се случи денес: Овие 5 хороскопски знаци ќе ги „удри“ голем бран од среќа

Денес, на 9-ти март ќе се соочиме со чудесната полна Месечина во знакот на Девица и токму денес ќе се случат уникатни дејствија кои ќе имаат влијание врз нашата судбина во следните 2 недели.

Улогата на денешната полна Месечина е неверојатно влијателна и моќна и сите наши мисли и зборови се директно поврзани со Вселената, при што ќе имаат влијание врз можностите кои ќе се отворат пред нас во следниот период, единствено важно е да ги надминеме нашите стравови и несигурноста, кои се нашата пречка за напредок.

Не е лесно да се излезе од комфор зоната, бидејќи некому му недостасува храброст, друг е мрзелив, а трет едноставно нема сила и енергија, но полната Месечина ќе успее за следните 5 хороскопски знаци да го реализира хармоничниот аспект и да им помогне да бидат најсреќните претставници на хороскопот за наредниот период.

Станува збор за Девица, Бик и Јарец, кои ќе добијат големи шанси за напредок и пријатни вести на работното поле. Но, и за Ракот и Шкопријата, нештата ќе се одвиваат неверојатно чудесно и подобро од очекуваното.

 

извор: nane.mk

Коронавирус