сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 67
home Хороскоп

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Постојат жени од кои мажите се плашат и ретко влегуваат во љубовна врска, поради страв дека ќе останат инфериорни.

Тие жени се паметни, убави и успешни и претставуваат опасност за мажите, па многу од нив тешко наоѓаат партнер кој може да ја издржи нивната доминација. Според астрологијата, еден знак е особено доминантен кога станува збор за жените од кои мажите бегаат.

Станува збор за жените родени во знакот на Овен. Тие се исклучително храбри, силни и упорни, од мали нозе се вредни и со нескршлив дух. Можат да остварат сè што ќе замислат.

Повеќето мажи покрај нив се чувствуваат инфериорно, па стравуваат да започнат врска со жена која зрачи со сила и енергија и е прилично доминантна.

Коронавирус