вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 103
home Хороскоп

Многу изненадувања, планови, добри вести, но и проблеми: Дневен хороскоп за 29-ти март

Многу изненадувања, планови, добри вести, но и проблеми: Дневен хороскоп за 29-ти март

Дневен хороскоп за петок, 29-ти март 2019-та година.

ОВЕН

Работа: Неопходно е што повеќе да се посветите на своите обврски ако сакате да ги решите работните проблеми.

Љубов: Сонувате за личност која ви значи. Очекувате дека со нејзе ќе имате добри случувања наскоро.

Здравје: Несоница.

БИК

Работа: Надевајте се дека ќе добиете помош која ви е потребна за да успеете важните работи да ги приведете кон крај.

Љубов: Доколку сте слободни, ве очекува многу интересен флерт и нови познанства.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не очекувајте премногу денеска, затоа што се некако оди бавно. Ќе биде потребно повеќе време од што мислите.

Љубов: Можно е да ви е потребна пауза во моменталната врска.

Здравје: Чувствителна кичма.

РАК

Работа: Патување во странство кое пред вас ќе се покаже подобро од што сте очекувале.

Љубов: Имате добар однос со саканата личнос и може да очекувате дека таквата состојба ќе се одржи на долги патеки.

Здравје: Избегнувајте алкохол и пороци.

ЛАВ

Работа: Ве очекува подобрување на финансиската ситуација низ некој вид кредит или позајмица.

Љубов: Можно е да ви се пружи шанса за почеток на врска со личност која веќе некои време сте ја сакале само за себе.

Здравје: Полни сте сила и енергија.

ДЕВИЦА

Работа: Доколку очекувате многу важни работни одлуки, може да се надевате дека денеска ќе бидат позитивни за вас.

Љубов: Поволен е денот ако планирате официјализација на врската.

Здравје: Низок притисок и малаксаност.

ВАГА

Работа: Имате многу работа и тешко ви е да се доведете во ред. Концентрацијата не ви е најдобра.

Љубов: Го сакате својот партнер иако му замерувате многу работи. Малку е да се каже дека вашата врска е комплицирана.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Нема да имате многу работа и денешниот ден ќе ви тече опуштено.

Љубов: Ве очекува ново познанство со личност која на прв поглед силно ќе ве привлече. Можно е да ви треба време да се зближите.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Постојат некои работи кои моментално не се поволни по вас. Бидете трпеливи за да ги решите проблемите.

Љубов: Ве очекува возбудлив ден во кој ќе имате разни познанства и повеќе прилики за флерт.

Здравје: Одморајте.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни се со ситауцијата на работното поле и може да се каже дека се ви оди според планот.

Љубов: Покрај саканата личност се чувствувате добро. Таа ви дава се она што отсекогаш сте сакале во љубовта.

Здравје: Проблеми со забите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Потребно е да имате повеќе трпение затоа што некои проблеми кои ве мачат, не можат да бидат решени преку ноќ.

Љубов: Делува дека нема да успеете да ги решите проблемите со саканата личност.

Здравје: Немојте да се замарате премногу.

РИБИ

Работа: Може да добиете шанса да ги покажете своите работни способности, а ве очекува и поголема доверба од страна на надредените.

Љубов: Поволен ден за ново патување или планирање на романтичен викенд.

Здравје: Јадете повеќе свежо овошје.

Коронавирус