среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 177
home Хороскоп

Милионерите се раѓаат во овој хороскопски знак

Милионерите се раѓаат во овој хороскопски знак

Од сите 12 знаци во хороскопот, еден посебно се истакнува по тоа што има предуслов да постигне голем успех и да стане милионер. Ова е дел од истражувањето на американската маркетинг агенција AdView.

Станува збор за Лавот.

Истражувањата покажуваат дека најголем дел од најбогатите луѓе според листата на Форбс се родени во овој знак. Потоа следуваат знаците Бик и Вага. Последното место им припаѓа на Овните.

Судејќи по карактеристиките на Лавовите не е ни чудно што тие имаат најдобро место меѓу милијадерите. Нивната храброст и самодоверба ги прави да успеат во се што ќе замислат. Лидерските позиции се едноставно идеални за нив. Тие често се директори, но и успешни основачи на компании.

Нивната животна енергија им е огромен поттик во животот, а тие се креативни, амбициозни и полни со оптимизам. Секогаш се посветени и ги завршуваат сите работи, без проблем.

 

Локални избори 2021