вторник, 3. август 2021. Вести денес: 89
home Хороскоп

Мажите во овие хороскопски знаци се вечни романтичари

Мажите во овие хороскопски знаци се вечни романтичари

Доколку сметате дека мажите „се оперирани“ од романтика, не сте го запознале вистинскиот партнер. Мажите во овие три хороскопски знаци се вечни романтичари кои можат да ви го претворат животот во прекрасен романтичен филм.

Риби
Нежни и искрени, вака најкратко може да се опишат мажите родени во знакот Риби. Никогаш нема да ви недостасуваат нежни зборови и внимание. Ќе ви го разубават животот и секој ден ќе се трудат да ве расположат и да се чувствувате убаво.

Лав
Мажите родени во знакот Лав знаат и да претераат кога е во прашање романтиката. Тие постојано се трудат да ја изненадат партнерката. Ќе ви посветат внимание и ќе ве опсипат со нежност, но истото ќе го очекуваат и од вас.

Бик
Победникот во оваа група е дефинитивно Бикот. Биковите се родени емотивци на кои не им претставува проблем да ги искажат своите емоции.

Креативни се, па од нив може да очекувате дека ќе направат сè. Бикот ќе ви го претвори животот во романтичен филм.

Коронавирус