сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 103
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Хороскоп

Мажите родени во овој хороскопски знак најчесто се разведуваат

Мажите родени во овој хороскопски знак најчесто се разведуваат

Бракот е една од најважните авантури кои двајца луѓе може да ги доживеат во животот.

Сите бракови започнуваат со најдобри намери, меѓутоа, честопати се случува брачниот живот да не му обезбеди на партнерот она што го очекувал и на што се надевал.

Според хороскопот, мажите родни во знакот на Водолија се најсклони кон развод.

Причината не е неверство, туку нивната желба за слобода и независност.

Имено, пријателството и љубовта на Водолијата ѝ се подеднакво важни. Понекогаш знаат да го идеализираат партнерот, но воглавно се рационални. Во врска вложуваат многу и постојано ја збогатуваат со нешто ново. Тие не се сентиментални ниту измамници во врската. Но, претпочитаат пријателство од трајни и обврзувачки заедници.

Честопати им е тешко да се одлучат за брак. Не се премногу страствени и не сакаат да се предадат докрај. Очекуваат партнерот да ги задоволи и да мисли на нивен начин. Не очекувајте мирна врска со Водолија. На почетокот ќе добиете многу внимание, а штом ќе помине возбудата, ќе си заминат од вас без најава, освен ако не сте доволно паметни за љубовта да ја претворите во пријателство.

ЕУРО 2020

Македонија