недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 54
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Хороскоп

Мажите од овој хороскопски знак се најтешки за заведување

Мажите од овој хороскопски знак се најтешки за заведување
Couple rendez vous

Го познавате со месеци, се движите во исти кругови, правите сѐ да му го привлечете вниманието, но залудно е?

Ако ги исцрпивте сите други опции, дознајте кој знак е во хороскоп. Можеби ви звучи банално, но хороскопскиот знак ќе ви покаже дали сте си фатиле работа со маж кој најтешко се освојува.

Можеби користите погрешна „тактика“.

Станува збор за мажите родени во знакот на Стрелец. Нападниот пристап ги одбива Стрелците кои обожаваат да освојуваат и заведуваат.

Еден славен претставник на овој знак е холивудскиот актер Бред Пит кого милиони жени кои му се додворуваат не му значат ништо.

Стрелците се „палат“ на жени кои им се недостижни.

Ако почувствуваат дека девојката или жената не ги забележува, не им обрнува внимание, не им се смее на шегите, играта почнува и тој е подготвен да се предаде на играта.

Сега кога го знаете ова, применете го новиот метод – стрпливо игнорирање.

Дури и ако мажот Стрелец прв ви пријде, не му давајте до знаење дека ви се допаѓа. Оставете го да даде понуда неколку пати, нека се потруди.

Стрелците се страстни љубовници и верни кога се заљубени, но имаат авантуристички дух и бараат таква личност која ќе може да ги следи во чекор.

Коронавирус