сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хороскоп

Март ќе биде романтичен месец за овие 4 хороскопски знаци

Март ќе биде романтичен месец за овие 4 хороскопски знаци

Денот на вљубените заврши, но месецот на љубовта е дефинитивно пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, на убавината и на задоволството, ќе влезе во знакот на Бик, овие 4 хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во полето на љубовта.

1. Бик
Венера на родените во хороскопскиот знак Бик им носи сензуален шарм на кој другите тешко ќе му одолеат. Исто така, Биковите може да чувствуваат ненадејна привлечност кон некого, а за оние што веќе се во врска, оваа енергија е совршена за експериментирање и за уживање во заедничките моменти со партнерот.

2. Девица
Девиците во овој период би можеле да им се препуштат на дивите страсти. Тие не сакаат да бидат на непозната територија, но Венера им укажува на тоа дека и во ризикот има убавина. Пред овие личности е забавен месец полн со романтика и со креативност. Девиците кои не се во врска имаат големи шанси да запознаат личност што конечно ќе ги заинтригира во романтична смисла.

3. Шкорпија
Ако сте во врска, би можеле повторно да ја проживеете фазата на меден месец со вашиот партнер. Венера ќе ви ги засили шармот и грациозноста, а личностите што не се во врска ќе имаат ненадејно зголемена потреба да се поврзат со некого. Без оглед на вашиот романтичен статус, ако сте Шкорпија, март ќе биде месец исполнет со страст.

4. Јарец
Креативноста и романтиката што доаѓаат од влијанието на Венера врз вашиот знак ќе ве натераат да се чувствувате посамоуверено од кога било. Ќе се сакате повеќе и себеси и другите, па затоа слободните личности конечно ќе се вљубат овој месец. Ако видите нешто што посакувате, веднаш посегнете по него.

извор:кафепауза.мк

Коронавирус