сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Мај ќе биде месец на луда среќа за овие хороскопски знаци

Мај ќе биде месец на луда среќа за овие хороскопски знаци

Рускиот астролог Галина Јанко даде љубовни прогнози за мај. Според нејзините предвидувања, три знаци можат да очекуваат големи промени на полето на љубовта и интересни средби и познанства.

Постои голема шанса тие да се сретнат и со сродната душа.

Еве за кого станува збор:

Близнаци

Животот што го сакате е на дофат на раката. Во меѓувреме, треба да ги решите мислите и да се фокусирате за да се остварат вашите соништа.

Ѕвездите го привлекуваат вашето внимание да се ослободите од товарот на минатото. Ако дозволите носталгија за некои антички времиња и сакате да ве спречува да продолжите со животот, ќе ја изгубите секоја шанса за нова романса, која е скоро сигурна овој месец.

Не дозволувајте да ја промашите љубовта на вашиот живот само поради убавите спомени.

Вага

Позицијата на планетите во знакот на Вага ќе биде исклучително романтична и овој аспект ќе трае доста долго, затоа се препорачува да го искористите ова време и да ги отворите срцето и душата кон нови луѓе и да се подготвите за чуда.

Можно е не само да запознаете нова личност, туку и да се вратите на некои незавршени љубовни приказни од минатото, под услов да сакате тоа да го направите сами. Ѕвездите многу ве сакаат овој месец.

Скорпија

Влегувате во период на радост, изобилство и просперитет, а ќе блеснете и на приватно ниво. Ги имате сите шанси да ја запознаете љубовта на вашиот живот и можеби дури веднаш да стапите во сериозна врска.

Многу е важно да останете отворени за другите. Слободно изразете ги своите чувства, ќе видите колку тоа ќе ги „турка“ работите во вистинската насока.

Комуникацијата со другите ќе биде одлична, а вие ќе бидете особено брилијантни во односите со нови луѓе.

Коронавирус