сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хороскоп

Маани на секој хороскопски знак што ги остава без љубов: Особини што тешко се толерираат

Маани на секој хороскопски знак што ги остава без љубов: Особини што тешко се толерираат

Кога станува збор за љубовта, тешко е да се биде мудар и паметен и да се најде вистинската мерка за среќа. Понекогаш, од страв од љубов, истеруваме некој со кој навистина сакаме да бидеме. Решението, велат астролозите, може да се најде во хороскопот, и секој знак има своја причина зошто се случуваат такви работи.

ОВЕН
Овој хороскопски знак се плаши од посветеност и немир. Тој веднаш се вљубува и ужива во процесот. Сака да пробува нови работи и да биде надвор од контрола поради заљубување. Но, кога ситуацијата ќе се смири и кога работите ќе станат посериозни, нормални, Овенот станува немирен и нервозен. Тој претпочита да брка нови искуства и возбудувања, отколку да биде во сигурна врска.

БИК
Во повеќето случаи, тие се страсни партнери кои не прават грешки. Биковите сакаат огнено и длабоко, и тоа е нивната најдобра особина. На многу начини, Биковите се идеални партнери – нежни, посветени, несебични, топли и љубовни. Но, ако партнерот направи грешка, им е тешко да простат и стануваат ладни и одбивни.

БЛИЗНАЦИ
Припадниците на овој Хороскопски знак не се целосно сигурни што точно сакаат од љубовта, но и од животот, па го плашат својот партнер. Затоа тие често ја префрлаат одговорноста на партнерот и очекуваат тој да одлучи за нив. Тие очекуваат нивните партнери да откријат што е важно за нив. Тие не го разбираат партнерот како поддршка, туку стануваат зависни од саканата личност и се ослободуваат од одговорност.

РАК
Тие се обидуваат да му наметнат на својот партнер како треба да се чувствува. Нивното силно чувство и интуиција се подарок во многу ситуации, но во љубовна врска можат да бидат голем предизвик. Луѓето родени во овој воден знак премногу често му кажуваат на својот сакан како треба да се чувствува наместо да го прашаат како е. Тие забораваат дека другите луѓе имаат свои искуства и чувства.

ЛАВ
Секогаш се обидуваат да контролираат работи што не можат ни да ги контролираат, за да можат да ги исплашат луѓето околу нив, особено оние со кои сакаат емотивна врска. Тие секогаш мислат дека можат да направат нешто убаво од нешто лошо. Лавовите работат напорно во врската, дури и претерано, не отстапувајќи простор на „другата страна“. Затоа партнерот „не може да дише“, бидејќи Лавот не го остава сам и сака да контролира се што има врска со животот на неговата „друга половина“.

ДЕВИЦА
Прво се плашат себеси, а потоа со своите стравови и сомнежи го дистанцираат партнерот од себе. Штом се чувствуваат среќни, се плашат и бараат и наоѓаат милион причини кои можат да покажат зошто врската би можела да пропадне. Колку и да е партнерот на личност родена во знакот Девица полн со разбирање и поддршка, тој ќе има многу проблеми да се справи со прекумерната грижа.

ВАГА
Вагите се популарни, тие имаат многу пријатели и обожаватели. Нивниот партнер најверојатно ќе се чувствува несигурен и загрозен во некои ситуации, особено кога се соочува со други луѓе на кои обрнува внимание. Сите Ваги ќе изгледаат како да треба да се борат за место во вашиот живот.

СКОРПИЈА
Тие се способни да ја саботираат личната среќа, и на тој начин да го исплашат својот партнер. Ќе им треба долго време да веруваат дека можат да бидат навистина среќни со некого и дека го заслужуваат тоа. Наместо да си дозволат да уживаат, да им се предадат на емоциите и да живеат во моментот, Скорпиите некако секогаш завршуваат во пеколот на љубомора и посесивност, сомнеж и недоверба и постојани грижи за тоа дали врската ќе трае.

СТРЕЛЕЦ
Во врска тие се целосно пасивни. Така го тераат својот партнер да се оддалечи од нив. Оптимизмот и безгрижноста се нивните најдобри квалитети, но кога станува збор за емоционалната врска, тие не разбираат како треба да покажат емоции. Во таква врска, партнерот се чувствува како да е сам и затоа решава да си замине.

ЈАРЕЦ
Многу често претпоставуваат дека нешто лошо ќе се случи. Јарците се реални и сакаат да бидат подготвени за секоја ситуација, но внесуваат песимистичка атмосфера во врската, која убива радост и релаксација. Најдобрите карактеристики на силата се фокусирање на целта, организација и совршенство, но во врската, тие особини можат да бидат крајно токсични.

ВОДОЛИЈА
Тоа е вистина за дарежливите и несебични луѓе, но кога станува збор за партнерот, тогаш приказната се менува. Во таква врска, луѓето родени во овој воздушен знак бегаат од интимност и даваат се од себе да се заштитат од патос и сентименталност. Се плашат да се отворат и да се препуштат на чувствата. Со тоа тие повредуваат и себе и својот партнер, кој најверојатно ќе ги обвини дека се себични.

РИБИ
Полни се со сочувство и љубов, но се и големи манипулатори. Рибите постојано очекуваат нечија милост и разбирање, а својот партнер го сметаат за лична сопственост, па сакаат тој да им биде целосно посветен. Тие се посесивни и љубоморни, толку многу што и на оние на кои им е доказ за љубов, по некое време, им е здодевно.

Коронавирус