петок, 16. април 2021. Вести денес: 69
home Хороскоп

Луѓето во овие 4 хороскопски знаци најчесто се враќаат на нивните поранешни партнери

Луѓето во овие 4 хороскопски знаци најчесто се враќаат на нивните поранешни партнери

Во морето на причини зошто луѓето се помируваат со својата поранешна љубов, и хороскопскиот знак има влијание.

Секако, сето тоа зависи од голем број фактори, но ако некој верува во карактеристиките на луѓето според хороскопот, Овните, Бикови, Водолијата и Стрелецот не се дефинитивно склони да се вратат на старо и откако ќе завршат  една врскат, тешко да се вратат на истата.

Близнаците, Девиците, Јарците и Лавовите исто така не се премногу ентузијасти во врска со идејата да се вратат на старата љубов, но се отворени за преговори, особено ако поранешниот партнер навистина се потруди околу нив.

Хороскопските знаци што најлесно ќе дадат втора шанса се Ракот, Вагата и Шкорпијата, а знакот што се смета за најопуштен и подготвен за трета и четврта шанса се Рибите.

Коронавирус