петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 87
home Хороскоп

Љубовта во септември ќе „цвета“ на сите страни: Хороскоп што откива што го очекува секој знак!

Љубовта во септември ќе „цвета“ на сите страни: Хороскоп што откива што го очекува секој знак!

Каков ќе биде септември за вас на љубовен план? Само неколку знаци ќе имаат совршена месечина, додека другите треба да се сетат на што треба да обрнат внимание за да бидат среќни.

Овен
Стабилен месец за љубов, особено од втората недела. Вие исто така може да бидете единствениот знак на кого ретроградниот Меркур од 27 септември нема да му создаде хаос во животот. Ако сте во долга врска, ќе мора да се обидете да ја одржите интимноста, но тоа ќе ви се исплати.

Бик
Одличен месец за љубов! Младата Месечина е во вашата куќа на љубовта од 6 септември, а Венера на 10 -ти влегува во вашиот сектор на љубов. Очекувајте да се заљубите на прв поглед, ќе бидете толку под влијание! Биковите што бараат партнери ќе доживеат попријатни изненадувања, практично ќе можат да избираат помеѓу нови луѓе што им се допаѓаат. Биковите кои се веќе во врска треба да очекуваат искри во кревет!

Близнаци
Љубовниот живот во септември ќе ви биде комплициран. Првите две недели, се ќе биде добро, но потоа на 14 септември Марс влегува во вашата петта куќа и ја поттикнува желбата за авантура. Ако сте во врска, може да фантазирате за личност од минатото, ако не сте, овој период ќе ве задоволи бидејќи носи нови познанства. Сите Близнаци треба да бидат внимателни кон крајот на месецот, кога ретроградниот Меркур ќе ги наруши комуникациските сигнали и многу се можни недоразбирања што доведуваат до кавги.

Рак
Ако поминете без голема кавга во септември, може да почувствувате дека сте се извлекоа од тоа, бидејќи конфликтите демнат од сите страни. Првите две недели, ќе имате одлична самоконтрола, но потоа Марс влегува во вашиот домашен сектор на 14 септември и носи големи проблеми во куќата, семејството и љубовта. Не грижете се, сите тие се за разговори. Но, можно е некој разговор помеѓу вашиот партнер и членот на вашето семејство да создаде несогласувања за секого.

Лав
Септември нема да биде многу возбудлив за љубовта, ќе бидете премногу зафатени со работа и нови проекти. Се ќе оди како што треба, но можно е поради тоа да ја „заборавите“ љубовта, внимавајте! Лавови, одвојте време за вашиот партнер без разлика дали сте заедно долго или неколку дена, тие ќе ве задоволат и ќе изградат подлабока врска. Не дозволувајте обврските да ве одземат!

Девица
Од младата месечина на 6 септември, до целосниот 20 септември, се ќе биде стабилно. Но, полната месечина ќе осветли нешто што не сте го знаеле за вашиот љубовен живот. Ѕвездите велат дека тоа ќе биде пријатно откритие, а не нешто за што треба да се грижите. Само бидете подготвени за тоа, може да донесе голема промена!

Вага
Марс влегува во вашиот знак на 14 септември и тогаш станувате буквално неодолив! Ако сте во врска, вашиот партнер нема да може да ве „тргне од рака“! Ако барате партнер, знајте дека луѓето ќе се свртат кон вас на улица. Доколку сте расположени за авантура, втората половина на септември е идеален период за тоа!

Скорпија
Венера влегува во вашиот знак на 10 септември и ви носи неверојатна сексуална енергија. Тогаш полната Месечина на 20 септември во вашиот љубовен сектор дополнително ја подобрува оваа енергија! Ќе се чувствувате како да живеете во романтична бајка цел септември, искористете го овој прекрасен период!

Стрелец
Други луѓе ќе се мешаат во вашата врска овој месец, и тоа ве нервира како ништо друго! Агресивниот Марс влегува во вашиот сектор за пријателство и можно е да разберете нечиј добронамерен коментар како удар за вашиот љубовен живот. ЅВездите велат дека е можно да се излади односот помеѓу партнерот и некој близок. Ваше е, Стрелецу, да го „испеглате“ сето тоа за да се врати во нормала!

Јарец
Венера влегува во вашиот сектор за пријателство на 10 септември и вашиот љубовен живот во голема мера ќе биде поврзан со вашиот социјален круг. Ако не сте во врска, доаѓаат интересни нови познанства од сите страни! Ако е така, копнеете уште малку време сами со партнерот, како постојано да сте опкружени со други луѓе.

Водолија
Септември е месецот во кој одново и одново ќе го преиспитувате љубовниот живот. Ова е делумно „вина“ на Меркур, но делумно имате впечаток дека долго време не сте се занимавале со некои работи. Ѕирнете во најдлабокиот дел од вашата душа, Водолија, дали во моментов живеете токму онака како што би сакале? И што можете да промените за да бидете среќни? Можни се големи промени!

Риба
Овој месец ви доаѓа нов почеток во љубовта. Младата месечина на 6 септември ќе ве турка кон промени. Марс е во вашиот љубовен сектор до 14 септември, па големите чекори што ги планирате мора да бидат преземени до тој датум. Се ќе ви стане одеднаш појасно и точно ќе знаете што треба да направите.