петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 15
home Хороскоп

Љубовна понуда за Ракот, Шкорпијата има проблеми со несоница

Љубовна понуда за Ракот, Шкорпијата има проблеми со несоница

ОВЕН

Ве очекува нова шанса за вработување. Ако сте биле во потрага за промени, во следниот период ќе бидете задоволни. Отворено ќе го покажете интересот кон својата симпатија. Очекувајте почеток на врска. Ќе ви годи масажа.

БИК

Можете да очекувате опуштена атмосфера денеска. Нема да имате премногу обврски. Уживате во необврзувачки флерт и не сте подготвени за нешто повеќе од тоа. Сметате дека сега повеќе ви годи да бидете сами. Избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Препорака е да не брзате на ова поле и да пуштите работите да одат по својот тек. Избегнувајте било какво форсирање. Размислувате за прекин на врската со личноста која ви значи, затоа што забележувате дека не е среќна. Болки во нозете.

РАК

Многу сте снаодливи и лесно наоѓате решенија за работните промени кои ви се појавиле. Некоја личност од минатото ќе се обиде да ве врати во живот и да ви понуди обнова на врската. Проблеми со настинка.

ЛАВ

Можно е да имате доста компликации на ова поле и често од тоа не гледате излез. Се оди онака како што сте се надевале. Со саканата личност убаво се согласувате и вашата врска може да напредува. Внесувајте повеќе магнезиум.

ДЕВИЦА

Можно е да ви доаѓа време на работни промени. Очекувајте период во кој нагло ќе дојде до пресврт. Не ви е претерано поволен ден за нови љубовни познанаства. Дозволете си себе некое задоволство.

ВАГА

Немојте да очекувате премногу кога е во прашање ова поле. Можно е некои планови да ви се одложат. Сакате да се смирите со личноста од минатото која и натаму не сте ја преболеле. Ќе имате шанса да се сретнете со неа. Проблеми со видот.

ШКОРПИЈА

Максимално сте посветени на работата и сакате во краток временски период да извршите доста важни работи. Лесно се впуштате во нова врска, иако не сте сигурни дали во овој момент тоа ви е добра одлука. Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Потребно е да покажете иницијатива кон промените на ова поле, ако сакате околностите да ви се подобрат. Личноста која ви се допаѓа ќе ви покаже дека исто така е заинтересирана за вас. Водете сметка околу крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Ако барате нова работа, наскоро би можеле да ја добиете. Ве очекува поволен период. Важно е со саканата личност искрено да разговарате околу работите кои ве мачат. Проблеми со кичмата.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате шанса да ги разјасните некои ситуации кои биле непријатни меѓу вас и колегите. Комуникацијата со саканата личност може да се закомплицира во следниот период. Пролазна кашлица.

РИБИ

Ако покажете одлучност, ќе имате шанса на работното поле да напредувате и да ги менувате работите. Во односот со саканата личност постојат доста проблеми. Не ви лесно вашиот однос да го поправите и да го стабилизирате. Кашлица е можна.

Коронавирус