вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Љубовен хороскоп за месец март: 3 хороскопски знаци ги чека најголемата среќа на полето на љубовта

Љубовен хороскоп за месец март: 3 хороскопски знаци ги чека најголемата среќа на полето на љубовта

Месечен хороскоп за март 2021 година – еве кои три знаци од хороскопот ги очекува најголема среќа во љубовта и тоа во текот на првиот пролетен месец.

Меркур од знакот на Водолија преминува во Риби на 15 март и носи поголема фантазија, прекрасни идеи и живот надвор од границите.

Три хороскопски знаци кои ги очекува најголема среќа во љубовта во текот на март 2021 година:

1. Бик

Ве очекува романтичен месец, отворено срце, јасни емоции и изразување љубов. Најмногу среќа во полето на љубовта ќе ве следи кон крајот на месецот кога Венера ќе влезе во знакот на Овен. Ќе бидете инспирирани и романтично насочени, а првиот ден од пролетта ви носи повеќе страст и обновување на блискоска со партнерот. Можни се турбуленции на полето на финансиите, но тоа никако нема да направи „хаос“ во полето на љубовта. На Биквите ги очекуваат прекрасни романтични можности. Ќе мора повеќе да се потрудат за остварување на романтични контакти, но на крајот ќе сфатат дека тоа вреди.

2. Девица

Во текот на првите три седмици во Марс, вашите љубовни односи ќе ги управуваат Сонцето и Марс, а кон крајот на март „прстите ќе ги вмеша“ и Меркур. Марс ви носи зголемена енергија и љубовна мотивација. Паровите кои што се во подолга љубовна врска можат да започнат заеднички живот кој го планираат. Ќе воспоставувате блискост и ќе ја обновите вашата еротска енергија. Слободните Девици ги очекува средба со личност која што може да биде нивната сродна душа. Имате прекрасни комуникациски вештини и зрачите со неверојатна харизма.

3. Стрелец

Нежната и мирна атмосфера на полето на љубовта е во месец март. Интензивните страсти позитивно влијаат на хармонијата во љубовните врски или пак бракот. Ќе бидете исклучително нежни и романтични, а заедничкото време кое што го поминувате со партнерот ќе биде забавно. Конечно ќе ја разбиете монотонијата и ќе се чувствувате како да сте на почетокот на љубовниот однос. Можно е во првиот месец од пролетта да започенете и некоја нова ромаса. Таа љубов на почетокот нема да биде исполнета со страсти и физичко привлекување, но ќе се привлекувате со интелектуално и духовно ниво.

ЕУРО 2020

Македонија