петок, 7. мај 2021. Вести денес: 165
home Хороскоп

Љубовен хороскоп за мај 2021 година: На Водолијата и се враќа поранешната љубов, Рибите конечно се среќаваат со сродната душа

Љубовен хороскоп за мај 2021 година: На Водолијата и се враќа поранешната љубов, Рибите конечно се среќаваат со сродната душа

Мај 2021 година е почеток на сезоната на затемнување, а астролозите предупредуваат дека сега е вистинското време да се очекува „забава“ на емотивниот план. Промените ќе се рефлектираат или во ненадејни паузи или во ненадејните почетоци на љубовни приказни што ќе ги обележат животите на многумина.

Планетата на љубовта Венера ќе биде во Близнаци поголемиот дел од месецот, што не е многу поволно за оние кои се во долга врска или брак – искушенијата ќе демнат на секој чекор.

Но, веќе на 13 мај, кога Јупитер ќе влезе во знакот на Риби, многумина кои се сами подолго време ќе ја пронајдат љубовта на своите животи.

Овен
Лице од минатото се враќа во вашиот живот што може сериозно да ја разниша вашата врска или брак. На вас е да одлучите дали ќе и дадете нова шанса на старата љубов или само ќе предизвикате спомени и ќе одлучите да ја заборавите таа приказна засекогаш.
Осамениот Овен се насмевнува со ново сочувство, но вашите очекувања не се во однос на реалноста. Прифатете ги луѓето такви какви што се, немојте секогаш да имате потреба да „поправите“ некого за да биде „по ваш вкус“.

Бик
Не претпоставувајте дека ќе ви се случи љубовна магија, ниту дека вашата сакана личност ќе ги чита вашите мисли и ќе ги исполни вашите желби ако не кажете гласно што очекувате.
Ако не сте во љубовна врска, подобро е да се смирите и да го чекате јуни, кога ќе се појави некој што ќе ве маѓепса. Не враќајте се на старото и не очекувајте дека „добро познатото зло“ ќе се претвори во добро.

Близнаци
Бидете искрени со себе и дефинирајте точно што сакате од љубовната врска. Во спротивно, ќе бидете разочарани, а можно е да ја повредите личноста што се „загреа“ за вас.
Следува напорен период.

Рак
Кога ќе се вљубите, вие сте верни на „другата половина“ дури и кога врската е завршена. Сега е време да „расчистите сметки“ и да ги промените своите навики.
Свртете се, повеќе луѓе се заинтересирани за вас, но вие тоа не го забележувате затоа што сте заробени во оковите на минатото.

Лав
Во претходниот период, вашиот љубовен живот беше „на клацкалка“. Мај е идеален месец да пресечете стари приказни што не водат никаде и да заминете во нови познанства.
Љубовта ве чека во друштво на пријатели, но мора да ги отворите „четирите очи“ за да не ја пропуштите шансата повторно да постигнете квалитетна емотивна врска.

Девица
Ова е периодот во кој ќе сфатите колку всушност сте промениле кога станува збор за љубовните врски. Нема да бидете задоволни со ситници, ќе очекувате „другата половина“ да ви биде посветена повеќе.
Ако не го добиете тоа, нема да се двоумите да ја прекинете врската без трошка каење.

Коронавирус