среда, 7. декември 2022. Вести денес: 53
home Хороскоп

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУЛИ: Нови жешки романси за сите оние кои се осамени, а 3 знаци ги очекува фатална врска

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУЛИ: Нови жешки романси за сите оние кои се осамени, а 3 знаци ги очекува фатална врска

Кралица на стилот, убавината, гламурот и сензацијата – Венера влезе во Лав на 27 јуни. Вашиот љубовен живот ќе се смени сакале вие или не

Венера влезе во Лав на 27 јуни и ова е периодот кој астролозите го нарекуваат огнен за љубовта, врските или нови романсите, но и односите со другите луѓе околу нас.

На сите ќе им проработат пеперутките

Оваа Венера ве принудува да излезете во светот. Сега сите се кралица на подиумот. Сите плениме, шармираме, стануваме гламурозни и едноставно ги примамуваме погледите на другите луѓе. Бидејќи ја покажуваме најдобрата верзија за себе, треба да бидеме подготвени и отворени за забава, журки, флерт и да се отвориме пред љубовта што тропа на вратата.

Ништо нема да биде обично, сè е посебно!

Со оваа Венера ништо не е просечно, туку сè е над просекот, вклучително и заљубувањето!

Венера во Лав ќе биде особено изразена кај луѓе кои се природно силни или се во знакот или подзнакот на Лав. Овие луѓе ќе блеснат! Никој нема да биде им биде рамен.

Преиспитување на врската

Исто така, огнените знаци Стрелец, Овен и, се разбира, Лавот најмногу ќе ја почувствуваат убавината и заводливоста на оваа Венера. Венера во Лав ќе биде во спротивност со ретрограден Сатурн во Водолија од 6 до 8 јули. Ова спротивставување може да донесе преиспитување во љубовните врски, можеби дури и некои пречки или раскинувања.

Бурна љубов

Сепак, бидејќи овој аспект е краток, само неколку дена, тој нема да остави големи „последици“. Веќе на 7 јули, Венера во Лав ќе има квадрат со Уран од Бик, што ќе донесе нешто чудна и бурна љубовна врска. Оние кои се во љубовна врска, исто така можат да доведат до бурно неиспровоцирано раскинување.

Сериозно силни врски и тектонски промени

Следно, Венера во Лав оди во страсна прегратка кон Марс, кој исто така е во Лав меѓу 12 и 14 јули. Донесува сериозно силни и страствени врски! Тие доведуваат до тектонски промени. Тоа е силна, дива сексуална енергија што води кон големи љубови кои во основа се страст или авантура.

Кој ќе се заљуби во јули – го менува животот од корен!

Секако кој и да го доживее овој аспект никогаш повеќе нема да биде ист. Тоа е аспект што раскинува сериозни и силни врски затоа што се појавува трето лице кое буди толку многу страст во вас, што е невозможно да се контролира.

Љубовта со оваа Венера ќе ја сретнете на јавно место, на забава, но не било каква, туку гламурозна, на скапи забави. Исто така љубов на море. Како и да е мора да е гламурозно.

Најнови вести

Qatar 2022