среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 118
home Хороскоп

Љубовен хороскоп за денот на заљубените

Љубовен хороскоп за денот на заљубените

Ни доаѓа Денот на заљубените, а со него и хороскопот. Прочитајте што ве очекува на полето на љубовта.

Овен

Вашите зборови ќе бидат добро прифатени и ќе бидете позадоволни од било кога. Ќе дојде и до подобрување на односите со партнерот. Со љубезниот став ќе можете да одржите солидна состојба во врската. Одличен ден за сите Овни.

Бик

Иако сте помирени со ситуацијата на полето на љубовта, сепак потајно се надевате дека работите ќе тргнат на подобро. Речиси ништо не можете да направите сами, не го заборавајте тоа. Клучот на вашата среќа се наоѓа во отвореноста кон другата страна.

Близнаци

Денот е одличен за пријателите и поголемо друштво. Оние кои се сами, така би можеле да ја најдат љубовта. Исто така, големи се шансите да најдете љубов и надвор од границите на нашата држава.

Рак

Подготвувате нов еротски план за заведување. Денот на заљубените е одлична можност да го зачините својот љубовен живот.

Лав

Се двоумите меѓу потребата за самотија во која согледувате подлабоки работи за себе, но и желбата за излегување. Сепак, ако добиете повик за излегување, излезете меѓу луѓето.

Девица

Се трудите да бидете љубезни кон саканата личност, а тоа ќе донесе и подобрување на вашиот однос. Парнерот ја цени вашата чувствителност. Уживајте во љубовта.

Вага

На секој начин се трудите да ги заведете луѓето околу себе. Понекогаш сте малку збунети, и затоа треба точно да ја одредите својата мета. Ако видите дека не ви оди во љубовта, почекајте подобри денови. Звучи едноставно.

Шкорпија

Бидејќи не ви доаѓаат вистинските зборови, се трудите љубовта да ја покажете на вистински начин. Не се трудете да доминирате постојано, опуштете се малку.

Стрелец

Со својот настап и однесување го привлекувате вниманието на луѓето како магнет. Сепак, тешко ви е да изберете, како се уште да ја чекате вистинската личност. Издржете.

Јарец

Чувствувате мало олеснување, бидејќи станувате пореални за работите во вашиот живот. Сепак, тоа е далеку од она што го посакувате. Сакате да се повлекувате во својот свет на соништа и самотија. Не правете си го тоа себеси.

Водолија

Вашата чувствителност и потреба за нежности е зголемена, но околностите не ви одат од рака. Со насмевка на лицето можете да постигнете што и да посакате.

Риби

Друштвеноста и комуникативноста се особини со кои ќе можете да постигнете се што сакате. Не паѓајте на потребата да се расправате со партнерот без потреба.

Локални избори 2021